Spotkanie autorskie z Winstonem Moralesem Chavarro

wydarzenie

O wydarzeniu

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w spotkaniu autorskim z Winstonem Moralesem Chavarro. Ten kolumbijski poeta, prozaik i felietonista, wykładowca komunikacji społecznej i dziennikarstwa na Uniwersytecie w Cartagena de Indias w Kolumbii opublikował kilkanaście książek, w tym m.in. powieści „Dios puso una sonrisa sobre su rostro” (Bóg umieścił uśmiech na jej twarzy) oraz tomiki wierszy. W Polsce najbardziej znany jest jego poemat „La Dulce Aniquirona” (Słodka Aniquirona), który ukazał się nakładem wydawnictwa Anagram w 2019 roku.

Jest laureatem licznych nagród literackich kolumbijskich i międzynarodowych. Jego twórczość była tłumaczona na polski, angielski, niemiecki, francuski, włoski, rumuński i mandaryński.

Moderatorką spotkania będzie dr Joanna Kapica-Curzytek.

Raciborzanka, anglistka, pedagożka, adiunkt na Uniwersytecie

Zielonogórskim. Popularyzatorka nauki języków obcych i czytelnictwa. Od roku 2010 jest stałą recenzentką (wolontariuszką) e-magazynu kultury Esensja (www.esensja.pl).

Spotkanie będzie tłumaczone przez Barbarę Curzytek.

6 października 2022 godz. 11.00 s. A340 Akademia Nauk Stosowanych w Raciborzu

Mamy nadzieję, że zechcą Państwo współtworzyć wraz z nami to przedsięwzięcie, biorąc udział w spotkaniu autorskim.​