Aktualności

AktualnościInstytut Kultury Fizycznej i Zdrowia

Awans siatkarzy PWSZ do finału Akademickich Mistrzostw Polski

logo_ilustracja

Awans siatkarzy PWSZ do finału Akademickich Mistrzostw Polski

W Legnicy w dniach od  18 – 21 kwietnia odbyły się półfinały Akademickich Mistrzostw Polski w piłce siatkowej mężczyzn. Legnickie parkiety okazały się szczęśliwe dla naszych siatkarzy. Reprezentacja PWSZ pod wodzą Witolda Galińskiego zakwalifikowała się bowiem do finału Akademickich Mistrzostw Polski, które odbędą się w dniach od 2-5 maja w Lublinie.
Jadąc na półfinały mieliśmy trudną sytuację ze względu na mało szczęśliwe losowanie.

Trafiliśmy bowiem do tzw. „ grupy śmierci’, gdzie znalazły się aż trzy zespoły ligowe. Jednak chłopcy na tyle się zmobilizowali i wygrali grupę bez porażki oraz ważny mecz po wyjściu z grupy. Mecz półfinałowy przegraliśmy w trzecim secie 15:13 z Politechniką Śląską w Gliwicach. Z kolei mecz o trzecie miejsce z Politechniką Częstochowską w której grało trzech zawodników z Plus Ligi przegraliśmy po walce, ale już bez Dawida Kućmy, którego z powodu kontuzji kolana na środku musiał zastąpić przyjmujący Patryk Otlik. Chłopcy zagrali dobre mecze w których nie brakowało walki i emocji.

Skład drużyny PWSZ: Kubiak Rafał, Otlik Patryk, Płocki Marcin, Kowalonek Maciej, Kućma Dawid, Kruk Wojciech, Sęk Piotr, Władarz Mateusz, Grzelak Arkadiusz, Galiński Aleksander, trener  Witold Galiński.