Edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych

Ogólne informacje o kierunku

Edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych to kierunek o ugruntowanej pozycji na polskich uczelniach. Realizują go m.in. niektóre uniwersytety i Akademie Sztuk Pięknych. To kierunek przygotowujący artystów.

Kompendium

Interesujące moduły kształcenia

• teoretyczne podstawy projektowania i aranżacji wnętrz
  • warsztat projektanta
  • elementy wzornictwa

Odkryj swoje artystyczne powołanie

Absolwent edukacji artystycznej będzie mógł profesjonalnie zaaranżować wnętrze, zarówno mieszkalne jak i biurowe czy handlowe. Profesjonalne podejście do zadań projektowych pozwoli uwzględnić nie tylko funkcjonalność wnętrza, ale także jego estetykę –  m.in. kolorystykę ścian, trafny wybór umeblowania i detalu dających spójny charakter i klimat aranżowanego wnętrza. Kompetentne podejście do procesu projektowego będzie oparte o zdobytą wiedzę z zakresu teorii barwy, historycznych tendencji w projektowaniu wnętrz czy podstaw projektowania mebli. Profesjonalne przygotowanie projektanta wnętrz dopełni zdobyta wiedza o projektowaniu zgodnym z zasadami ergonomii , wiedza o współczesnych technologiach wykańczania wnętrz i infrastrukturze określającej różne parametry komfortu projektowanego wnętrza. Wiedza i umiejętności zdobyte w ramach tych modułów kształcenia umożliwią podjęcie pracy w firmach zajmujących się projektowaniem i aranżacją różnego rodzaju wnętrz: mieszkalnych, użytkowych, biurowych i innych, oraz pracę w charakterze home stagera czy influensera, zajmującego się wnętrzami.

Bez zmian pozostanie dotychczasowe ukierunkowanie edukacji na grafikę edytorską, a więc kształcenie umiejętności i wiedzy właściwych dla zawodu grafika komputerowego. Absolwent edukacji artystycznej będzie mógł zatem także pracować jako grafik potrafiący zrealizować kompleksową promocję i reklamę firmy , począwszy od zaprojektowania jej pełnej identyfikacji wizualnej, strony www, wydawnictw reklamowych, w których samodzielnie wykona fotografię produktu i właściwie pod względem typograficznym opatrzy je tekstem, a materiał ten samodzielnie przygotuje do druku. Wiedza i umiejętności zdobyte  w tym zakresie umożliwią podjęcie pracy w firmach , w których wymagane są kompetencje grafika komputerowego – w firmach projektowych , reklamowych oraz innych wykorzystujących klasyczny i cyfrowy obraz fotograficzny.

Opinie absolwentów o kierunku