Aktualności

AktualnościInstytut Kultury Fizycznej i Zdrowia

Akademickie Mistrzostwa Polski w pływaniu

W dniach 8-10 kwietnia br. na pływalni Term Maltańskich w Poznaniu odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w Pływaniu. W największej imprezie pływackiej przeznaczonej dla studentów wystartowało prawie 900 zawodników z 79 uczelni z całego kraju. Nie zabrakło reprezentantów raciborskiej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej.

Drużyna pływacka prowadzona przez trenera klasy mistrzowskiej dr Marcina Kunickiego liczyła siedem osób. Drużyna kobiet w składzie Agnieszka Ostrowska i Magdalena Kiersztyn wywalczyła w generalnej klasyfikacji punktowej Akademickie Mistrzostwo Polski w kategorii Państwowych Wyższych Szkół Zawodowych. Agnieszka Ostrowska dwukrotnie stawała na podium w klasyfikacji generalnej, srebrny medal wywalczyła na dystansie 100 metrów stylem klasycznym oraz brązowy na dystansie o połowę krótszym. Dodatkowo na tych samych dystansach dwukrotnie została Mistrzynią Polski w kategorii Państwowych Wyższych Szkół Zawodowych. Magdalena Kiersztyn  wywalczyła podwójne Mistrzostwo Polski w kategorii PWSZ-ów na dystansach 50 i 100 metrów stylem grzbietowym. Strona męska reprezentowana przez Adriana Kisiela, Krzysztofa Gładysza, Andrzeja Wróbla, Macieja Sudenisa oraz Sebastiana Filusia również zajmowała wysokie lokaty. Adrian Kisiel dwukrotnie wygrał finał B, co w końcowej klasyfikacji dało mu 11 miejsce w kraju wśród studentów (50 metrów stylem motylkowym i dowolnym). Maciej Sudenis zajął miejsce 12 na dystansie 50 metrów stylem motylkowym. Krzysztof Gładysz zajął miejsce 18 na dystansie 50 metrów stylem klasycznym a Sebastian Filuś ukończył rywalizację w sprincie grzbietowym na miejscu 19. Sztafeta męska 4×50 metrów stylem zmiennym w składzie Sudenis, Gładysz, Kisiel i Wróbel uplasowała się na 6 miejscu w kraju.