Aktualności

AktualnościInstytut Kultury Fizycznej i Zdrowia

Siatkarze brązowymi medalistami Akademickich Mistrzostw Śląska

Siatkarze PWSZ w Raciborzu z brązowym medalem w siatkówce

Siatkarze brązowymi medalistami Akademickich Mistrzostw Śląska

[et_pb_section bb_built=”1″ admin_label=”section”][et_pb_row admin_label=”row”][et_pb_column type=”4_4″][et_pb_text admin_label=”Tekst”]

ATH Bielsko-Biała była gospodarzem finałowego turnieju Akademickich Mistrzostw Śląska w piłce siatkowej mężczyzn. Uczestniczyły w nim zespoły z; Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, Politechniki Śląskiej w Gliwicach, PWSZ Racibórz oraz  gospodarze. Nasi siatkarze rozegrali pierwszy mecz z drużyną Politechniki i po zaciętym spotkaniu musieli uznać wyższość przeciwnika. W drugim meczu było bez niespodzianek drużyna z Bielska ograła zespół z Uniwersytetu Śląskiego.

W meczu o trzecie miejsce z UŚ w Katowicach nasza drużyna wygrał i tym samym zdobyła brązowy medal mistrzostw. W finale zespół z Bielska okazał się lepszy od  zespołu z Gliwic.

Wyniki rywalizacji w turnieju finałowym:

PWSZ – Politechnika Śląska Gliwice – 25:27: 23:25

UŚ Katowice – ATH Bielsko-Biała 0:2

PWSZ – UŚ Katowice – 25:19: 25:16

ATH Bielsko-Biała – Politechnika Śląska Gliwice 2:0

Skład drużyny w tych zawodach: Zawada Mikołaj, Ledwoń Kacper, Żeliński Paweł, Kwaśny Sławomir, Ziomek Bartłomiej, Andrulewicz Robert, Zasłonka Miłosz, Skupień Szymon, trenerem prowadzącym zespół jest Witold Galiński.

[/et_pb_text][et_pb_gallery admin_label=”Galeria” gallery_ids=”4680,4681,4683,4685″ fullwidth=”off” orientation=”landscape” show_title_and_caption=”off” show_pagination=”on” background_layout=”light” auto=”off” hover_overlay_color=”rgba(255,255,255,0.9)” use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid” /][/et_pb_column][/et_pb_row][/et_pb_section]