Aktualności

AktualnościInstytut Studiów Społecznych

Wyjazd studentów administracji do Sejmiku Województwa Śląskiego

20171205_111459_001

Wyjazd studentów administracji do Sejmiku Województwa Śląskiego

[et_pb_section bb_built=”1″][et_pb_row][et_pb_column type=”4_4″][et_pb_text _builder_version=”3.0.91″ background_layout=”light”]

Dnia 5 grudnia, z inicjatywy studentów II roku administracji odbyła się wycieczka do Sejmiku Województwa Śląskiego w Katowicach. Grupa studentów wraz z przedstawicielami Koła Naukowego Administratywista pod okiem dr inż. Sabiny Musioł, miała okazję zwiedzić gmach Sejmiku oraz wziąć udział w wykładzie dotyczącym samorządu województwa.

„W pierwszej części mieliśmy okazję zwiedzić zabytkową część Sejmiku, zobaczyć sale Dębową i salę Marmurową oraz dowiedzieć się kilku ciekawych rzeczy z historii Sejmiku. Niestety nie mogliśmy spędzić tam zbyt dużo czasu ze względu na odbywające się tam uroczystości. W drugiej części przeszliśmy do głównej Sali Obrad. To właśnie w tym miejscu odbył się wykład dotyczący samorządu wojewódzkiego oraz struktury działania Sejmiku. Po wykładzie mieliśmy okazję zadawać pytania. Gdy wykład dobiegł końca, nasi przedstawiciele w imieniu całej grupy podziękowali poświęcenie nam czasu i wręczyli upominki od uczelni.” – mówi jedna ze studentek II roku administracji.

Z tego miejsca chcielibyśmy podziękować dr inż. Sabinie Musioł za poświęcenie czasu na wyjazd z nami, dr Jakubowi Berezowskiemu za zachęcenie nas do zorganizowania wyjazdu oraz osobom które bezpośrednio przyczyniły się do tego aby wyjazd mógł się odbyć.

autor: Justyna Szustkiewicz
zdjęcia: Edyta Stawinoga, Justyna Szustkiewicz

[/et_pb_text][et_pb_gallery _builder_version=”3.0.91″ posts_number=”20″ show_title_and_caption=”off” show_pagination=”on” gallery_ids=”11469,11470,11471,11472,11473,11474,11475″ fullwidth=”off” orientation=”landscape” zoom_icon_color=”#00a8ff” hover_overlay_color=”rgba(255,255,255,0.9)” background_layout=”light” pagination_font_size_tablet=”51″ pagination_line_height_tablet=”2″ /][/et_pb_column][/et_pb_row][/et_pb_section]