Aktualności

AktualnościInstytut Kultury Fizycznej i Zdrowia

Siatkarze PWSZ w Raciborzu z brązowym medalem Akademickich Mistrzostw Śląska!

29425454_2386771601348531_749085795851173888_n

Siatkarze PWSZ w Raciborzu z brązowym medalem Akademickich Mistrzostw Śląska!

W poniedziałek 19 marca w obiekcie Politechniki Śląskiej w Gliwicach odbył się finał Akademickich Mistrzostw Ślaska w piłce siatkowej mężczyzn. Oprócz gospodarzy do finału zakwalifikowały się jeszcze zespoły Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, ATH Bielsko-Biała oraz PWSZ Racibórz. Raciborzanie rozegrali mecz z drużyną z ATH Bielsko-Biała, złożoną z zawodników Plus Ligi.

Mecz zakończył się zwycięstwem faworytów 2:0. Natomiast w drugim spotkaniu zespół gospodarzy przegrał w stosunku 2:0 z UE Katowice. W meczu o trzecie miejsce po zaciętym spotkaniu wygrał zespół PWSZ Racibórz pokonując 2:1 drużynę Politechniki Śląskiej w Gliwicach, a w finale po zaciętym spotkaniu mistrzowski tytuł wywalczył zespół ATH z Bielska pokonując w stosunku 2:1 UE Katowice.

W tym roku, jak stwierdzili sędziowie, finały stały na bardzo wysokim poziomie. Wszystkie zespoły uzyskały awans do rozgrywek w półfinale mistrzostw Polski, które odbędą się w Legnicy w dniach 12-15 kwietnia. Skład zespołu PWSZ: Mikołaj Zawada, Kacper Ledwoń, Paweł Żaliński, Robert Andrulewicz, Kamil Kręcichwost, Karol Chałupiński, Szymon Skupień, Miłosz Zasłonka. Zespół poprowadził Witold Galiński.