Aktualności

AktualnościKomunikaty prasowe

Blisko 5 mln złotych dla PWSZ w Raciborzu

Grant1

Blisko 5 mln złotych dla PWSZ w Raciborzu

Sukces PWSZ w Raciborzu. Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Narodowe Centrum Badań i Rozwoju doceniło przygotowany przez pracowników PWSZ projekt do konkursu o nazwie „Zintegrowane ścieżki uczelni”. W związku z tym Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Raciborzu otrzymała dofinansowanie w wysokości 4,755 087,32 PLN.

Uroczyste przekazanie czeku odbyło się 5 kwietnia z rąk  Jana Strzeżka, asystenta wicepremiera Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego Jarosława Gowina. W imieniu PWSZ w Raciborzu grant odebrali JM Rektor Ewa Stachura oraz Prorektor dr Jakub Berezowski.

– Jesteśmy bardzo dumni, że nasz projekt został doceniony i zauważony.  Rywalizowaliśmy z wiodącymi uniwersytetami w Polsce – powiedziała prof. nadzw. dr hab. Ewa Stachura, Rektor PWSZ w Raciborzu.

Rektor PWSZ w Raciborzu podkreśliła również, że otrzymane pieniądze pozwolą na zwiększenie potencjału wartości programowej oraz dydaktycznej. Zostanie także usprawniona infrastruktura z korzyścią dla studentów, wykładowców i pracowników. Jak zaznaczył dr Jakub Berezowski, prorektor do spraw rozwoju i organizacji zostanie zmodernizowana część informatyczna uczelni. W planach są także kursy zwiększające kompetencje dla pracowników i studentów.

– W całym konkursie startowało sto kilkadziesiąt uczelni. Dofinansowanie otrzymała jednak setka szkół wyższych. Najniższa kwota dofinansowania wynosiła niecałe pół miliona złotych, maksymalna trzydzieści milionów. Raciborska PWSZ otrzymała jedną z wyższych kwot wśród wyższych szkół zawodowych – poinformował Jan Strzeżek, asystent Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Pierwsze efekty uzyskanych środków studenci oraz pracownicy będą w stanie dostrzec już od nowego roku akademickiego 2018/2019.

Jan Strzeżek, JM Rektor Ewa Stachura i Prorektor Jakub Berezowski
Uroczyste wręczenie czeku.