Instytut Studiów Edukacyjnych

Konferencja pt.: „Dziecko w zawieszeniu”

Konferencja

Konferencja pt.: „Dziecko w zawieszeniu”

Dyrekcja Instytutu Studiów Edukacyjnych dr Gabriela Kryk i dr Urszula Kalicińska wraz z gronem licznych studentów (ok. 80 osób) i wykładowcami: dr Teresą Jemczurą, dr Moniką Urbanek, mgr Beatą Gawłowską, mgr Ewą Świerczek wzięła udział w VII konferencji pt. „Dziecko w zawieszeniu”.

Wydarzenie to, zorganizowane przez Stowarzyszenie Rodzin Zastępczych „Przyjazny Dom” oraz Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie, było ważną lekcją o systemie wsparcia rodziny zastępczej oraz działaniach profesjonalistów w zakresie udzielania pomocy prawnej i psychologiczno – pedagogicznej.

Konferencja odbyła się 2 kwietnia 2019 r. Rozpoczęła się od powitania gości przez Prezes Stowarzyszenia – Irmę Kruppa oraz dyr. Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Raciborzu – Henryka Hildebranda. Następnie miał miejsce występ w wykonaniu dzieci Stowarzyszenia „Przyjazny Dom”, a członek zarządu województwa śląskiego – Michał Woś dokonał uroczystego otwarcia konferencji. Zgromadzeni goście mieli możliwość wysłuchania następujących prelekcji:
– Jolanta Kieś wieloletnia matka zastępcza, Rodzinny Dom Dziecka uhonorowany złotym Krzyżem zasługi przez Prezydenta – „Otwórz serce, otwórz dom”;
– Agnieszka Szmigielska, adwokat w Izbie Adwokackiej we Wrocławiu, absolwentka psychologii i prawa na Uniwersytecie Wrocławskim – „Między rozwiązaniami prawnymi, a dobrem dziecka”;
– Sędzia Ewa Kosiorowska, wiceprezes Sądu Rejonowego oraz Przewodnicząca III Wydziału Rodzinnego i Nieletnich – „Sytuacja dziecka między rodziną, a pieczą zastępczą”;
– mgr Danuta Hryniewicz – wieloletni dyrektor Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Raciborzu – „Dziecko w zawieszeniu”;
– S. Rozalia Krzyżewska dyr. WPOW Pogrzebień – „W poszukiwaniu dobrej drogi”.