Aktualności

AktualnościInstytut Studiów Edukacyjnych

Koło Naukowe Pedagogów na kongresie IKONA 2019

zdjęcie - 1

Koło Naukowe Pedagogów na kongresie IKONA 2019

Ikona 2019 to trzecia edycja kongresu liderów ruchu naukowego, która miała miejsce w dniach 15-17. 11. 2019 r. w Warszawie. Tak jak dwie poprzednie obfitowała w szereg działań służących rozwojowi studentów zrzeszonych w kołach naukowych. Wśród zaproszonych gości znaleźli się przedstawiciele Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej oraz innych instytucji wspierających najzdolniejszych studentów i doktorantów.

Uczestnikom kongresu zapewniono wiele interesujących wydarzeń i spotkań ze specjalistami, m. in.:

– spotkanie z przedstawicielem Urzędu Patentowego RP, dr. P. Zakrzewskim, dotyczące własności intelektualnej,

– wykład dziennikarza naukowego, członka redakcji „Tygodnika Powszechnego”, dr. L. Lamży pt. „Nauka w mediach”,

– spotkanie z Kamilem Wyszkowskim, ekspertem w zakresie polityki ONZ i UE dotyczące zmian klimatycznych,

– spotkanie z Karolem Wójcickim, popularyzatorem astronomii i podróżowania, autorem kanału „Z głową w gwiazdach”, o planowaniu i realizowaniu wypraw naukowych,

– inauguracja Telewizji Akademickiej Struna.TV.

Zebrani goście mieli również przyjemność wysłuchać inspirującej rozmowy profesora Jerzego Bralczyka z doktorem habilitowanym Jackiem Wasilewskiem o języku nauki.

Ponadto studenci oraz ich opiekunowie naukowi uczestniczyli w serii szkoleń
w ramach dwóch ścieżek tematycznych: komunikacyjnej i organizacyjnej.

Równocześnie odbywał się finał konkursu StRuNa 2019 realizowany pod patronatem Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, podsumowujący aktywność naukową kół w minionym roku akademickim. Słuchacze zapoznali się z najlepszymi projektami realizowanymi przez koła naukowe z całej Polski oraz wzięli udział w uroczystej Gali, podczas której wręczono statuetki i wyróżnienia w kilkunastu kategoriach.

W kongresie wzięły udział przedstawicielki Koła Naukowego Pedagogów: Oliwia Mutwil – zastępca przewodniczącego KNP i Paulina Wernik wraz z opiekunem naukowym dr Gabrielą Kryk i asystentem mgr Ewą Świerczek.

Ikona 2019: spotkanie z prof. Jerzym Bralczykiem i dr. hab. Jackiem Wasilewskim o języku naukowym