AktualnościInstytut Kultury Fizycznej i Zdrowia

Koło naukowe „Pielęgniarstwo w Nauce i Praktyce” na konferencji naukowo-szkoleniowej

Studenci I i III roku Pielęgniarstwa w ramach koła naukowego „Pielęgniarstwo w Nauce i Praktyce” poszerzali swoją wiedzę i umiejętności praktyczne uczestnicząc w konferencji  naukowo-szkoleniowej „AKADEMIA LECZENIA RAN” organizowanej 18.01.2020 roku w Libiążu na terenie kopalni „Janina”.

Studenci uczestniczyli w interesujących wykładach dotyczących m.in. mikrobiologii ran, różnorodnych metod terapeutycznych mających na celu skrócić okres leczenia pacjentów oraz nowoczesnych rodzajów opatrunków stosowanych w praktyce leczenia ran przewlekłych.

Oprócz wysłuchania ciekawych wykładów studenci wzięli udział w trzech warsztatach, na których mieli możliwość oczyszczać mechanicznie ranę na przykładzie pomarańczy, zapoznać się z teksturą i metodami zakładania opatrunków na rany przewlekłe oraz zaobserwować sposoby wykonywania odpowiedniej dezynfekcji rany, by uzyskać powodzenie terapeutyczne.

Studenci otrzymali materiały edukacyjne oraz certyfikaty potwierdzające uczestnictwo w konferencji i warsztatach.