Aktualności

AktualnościAZSInstytut Kultury Fizycznej i Zdrowia

Akademickie Mistrzostwa Śląska – 1. liga Futsalu

Akademickie Mistrzostwa Śląska – 1. liga Futsalu

W minioną niedzielę swoje zmagania w rozgrywkach I Ligi Futsalu w ramach Akademickich Mistrzostw Śląska rozpoczęła drużyna AZS PWSZ RACIBÓRZ. W pierwszym z turniejów zmierzyliśmy się z  reprezentacjami GWSH Katowice oraz PŚ Katowice.

W pierwszym ze spotkań mierzyliśmy się z trudnym przeciwnikiem jakim okazała się drużyna GSWH Katowice. Po pierwszej części spotkania, w której byliśmy drużyną dominującą, wynik na tablicy wskazywał 4:1. W kolejnych 15 minutach gry rywale podjęli walkę i musieliśmy walczyć o punkty. Ostatecznie jednak mecz skończył się naszą wygraną 7:5. Dużą w tym zasługę miał świetnie spisujący się między słupkami bramki Adrian Czuliński.

AZS PWSZ RACIBÓRZ – GSWH KATOWICE

7:5 (4:1)

Bramki zdobywali: Michał Rycka x 3, Kacper Watman x 1, Adam Jachim x 1, Szymon Kalisz x 1 , Patryk Goły x 1

Drugie spotkanie to całkowita dominacja naszej drużyny. Pamiętając z poprzedniego spotkania czym mogło się skończyć chwilowe rozluźnienie po strzeleniu 4 bramek,  każdy z zawodników rozpoczął mecz w 100% skoncentrowany. Dało to bardzo wysoką wygraną, a w na boisku mogliśmy zobaczyć liczne spektakularne akcje indywidualne i zespołowe. Mecz ostatecznie zakończył się wynikiem 21:0!

AZS PWSZ RACIBÓRZ – PŚ KATOWICE

21:0 (9:0)

Bramki zdobywali:  Michał Rycka x 9, Kacper Watman x 1,  Szymon Kalisz x 6 , Patryk Goły x 3, Kacper Kowalczyk x 2

Skład: Adrian Czuliński,  Michał Rycka, Kacper Watman,  Szymon Kalisz, Patryk Goły , Kacper Kowalczyk, Adam Jachim​

Trener: Andrzej Samołyk