Aktualności

AktualnościInstytut Kultury Fizycznej i Zdrowia

PWSZ w Raciborzu wygrywa II Ogólnopolskie Zawody Symulacji Medycznej Sim_Challenge_ 2022

IMG-20220610-WA0016

PWSZ w Raciborzu wygrywa II Ogólnopolskie Zawody Symulacji Medycznej Sim_Challenge_ 2022

Z dumą informujemy, że drużyna kierunku pielęgniarstwo pod opieką merytoryczną mgr Elżbiety Kanii i mgr Krystyny Wolnik zdobyła I miejsce w II Ogólnopolskich Zawodach Symulacji Medycznej Sim_Challenge_ 2022 organizowanych w Uniwersytecie Opolskim.

Rywalizacja z najlepszymi

Zawody odbywały się od 9 do 10 czerwca 2022 roku. W przedsięwzięciu wzięli udział przedstawiciele ośmiu uczelni z całej Polski, m.in ze Słupska, Piły, Krosna i Jarosławia. Każdy z zespołów liczył pięciu studentów kierunków pielęgniarstwa i położnictwa, którzy zmierzyli się pierwszego dnia zawodów w przedsięwzięciach medycznych, w warunkach symulowanych.

Ścisły finał

Drużyna PWSZ w Raciborzu w składzie: Weronika Niewrzoł, Klaudia Sitek, Sylwia Kania, Ewelina Kozubek i Zuzanna Mucha dotarła do ścisłego finału i konkurowała 10 czerwca w ostatecznych zadaniach z Uniwersytetem Opolskim. Po zakończeniu emocjonującej rywalizacji sędziowie zdecydowali o wygranej PWSZ w Raciborzu! Warto również dodać, że to nie jedyne wyróżnienie, które zdobyła nasza Uczelnia. Najlepszym liderem zespołu została studentka Weronika Niewrzoł.

– Jestem niezwykle dumny z sukcesu studentek i kadry kierunku pielęgniarstwo. Wygrana pokazuje, że ciężka praca naszych studentów i kadry w Monoprofilowym Centrum Symulacji Medycznej przynosi wspaniałe owoce. Zwycięstwo cieszy tym bardziej, że nasze centrum funkcjonuje od zaledwie kilkunastu tygodni! To kolejny dowód na to, że PWSZ w Raciborzu kształci studentów na najwyższym poziomie. Gratuluję wszystkim uczestnikom zawodów – powiedział rektor, dr Paweł Strózik.

– Gratuluję kadrze i studentkom Instytutu Kultury Fizycznej i Zdrowia zdobytej nagrody w II Ogólnopolskich Zawodach Symulacji Medycznej Sim_Challenge_ 2022 w Opolu. To wartościowe wyróżnienie pokazuje wysoki poziom merytoryczny naszej kadry oraz świetne przygotowanie naszych studentów, również do późniejszej pracy w zawodzie pielęgniarki i pielęgniarza – dodał dr Marek Sroka, dyrektor IKFiZ.

Rekrutacja trwa

PWSZ w Raciborzu uruchomiła już rekrutację na 3-letnie studia licencjackie na kierunku pielęgniarstwo. W planach jest również uruchomienie studiów magisterskich (jeszcze w bieżącym naborze, po uzyskaniu zgód odpowiednich ministerstw). Szczegóły i zapisy online na https://www.pwsz.raciborz.edu.pl/rekrutacja/