AktualnościInstytut Techniki

PWSZ pracuje z liderami nowoczesnych technologii

20220603_163647

PWSZ pracuje z liderami nowoczesnych technologii

PWSZ w Raciborzu jako nowoczesna i efektywna uczelnia nastawia się na praktyczne nauczanie swoich studentów. Dobitnym tego przykładem jest bliska współpraca z lokalnymi firmami, które na co dzień zajmują się zaawansowanymi technologiami przemysłowymi.

Warsztaty edukacyjne

W dniu 03.06.2022 studenci PWSZ kierunku Automatyka i Robotyka mieli okazję odbyć warsztaty edukacyjne w siedzibie firmy Pivexin Technology Sp. z o. o. Tematyka warsztatów powiązana była bezpośrednio z tematyką zajęć dydaktycznych uczelni, ponieważ PWSZ w Raciborzu kładzie nacisk na kształcenie praktycznych umiejętności i szerzenie wiedzy przydatnej w realnej pracy zawodowej, zaczynającej się od razu po ukończeniu studiów.

Wieloletnia współpraca

Główny profil działalności firmy Pivexin Technology Sp. z o. o. powiązany jest z szeroko rozumianymi technologiami przemysłowymi, szczególnie w dziedzinie „motion & drive”, tak fundamentalnej w szerokim obszarze automatyki i robotyki. Z tego względu bliska współpraca pomiędzy lokalnym przedsiębiorstwem a naszą raciborską uczelnią, wspólnie realizowane przedsięwzięcia czy wzajemne wsparcie merytoryczne owocują na każdym kroku. Korzyści dla studentów są nieocenione, a poziom kształcenia wzrasta nieprzerwanie.

Wiedza i praktyka

Nie inaczej było i tym razem. W ramach fakultatywnych warsztatów edukacyjnych studenci mogli zapoznać się z samym przedsiębiorstwem i sposobem jego funkcjonowania, ale przede wszystkim uzyskali bezpośredni dostęp do bogatego źródła narzędzi dydaktycznych. Dostępne były realne urządzenia stosowane powszechnie i masowo w przemyśle. Każdy chętny mógł spróbować swoich sił w ich obsłudze i programowaniu. Firma udostępniła ponadto swoje zaplecze badawczo-rozwojowe, swoje stanowiska dydaktyczne i laboratoria, dzięki czemu studenci PWSZ już na wczesnym etapie edukacji mogą łączyć wiedzę z praktyką i podnosić swoje kompetencje, stając się w przyszłości jeszcze bardziej konkurencyjni na rynku pracy.

Trwa rekrutacja

Aktualnie trwa rekrutacja na bezpłatne studia na kierunkach inżynierskich: Automatyka i Robotyka oraz Zarządzanie i Inżynieria Produkcji. Szczegóły oraz harmonogram na www.rekrutacja.pwszrac.pl