Aktualności

AktualnościInstytut Architektury

Instytut Architektury PWSZ na Światowym Forum Miejskim (WUF11)

IMG_20220629_161649

Instytut Architektury PWSZ na Światowym Forum Miejskim (WUF11)

Od kilku dni pod takim hasłem odbywa się w Katowicach Światowe Forum Miejskie (WUF) – największe i najważniejsze wydarzenie na świecie poświęcone rozwojowi miast. To impreza na 22 tyś. osób. Wspaniale być częścią tego wydarzenia.

Instytut Architektury PWSZ z Raciborza dołączył do tej części społeczności, która powinna i chce wziąć cząstkę odpowiedzialności za piękno i przyszłość swojej małej ojczyzny – miasta Racibórz.

W dniu 29 czerwca 2022r (środa), godz. 14.30 – 16.00 w ramach 11 sesji WORLD URBAN FORUM pt. „Networking Events” Miejsce: Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach, sala nr 11

URBAN FORM, ETHICS, AESTHETIC, AND HERITAGE: AN EXPLORATION OF NEW URBANITIES FOR A RESILIENT FUTURE zaprezentowane zostaną rozwiązania projektowe „Zielone płuca Ostroga”  – koncepcje wykonane przez studentów kierunku Architektura PWSZ w Raciborzu we współpracy z samorządem w ramach budżetu obywatelskiego. Celem tego projektu było pokazanie, że osiągnięcie wysokiej jakości życia w mieście i pożądanego dobrostanu powinno istnieć w oparciu o zdrowe i zadbane środowisko życia i będzie możliwe tylko poprzez zmiany indywidualnych zachowań, stylu życia, konsumpcji i umiejętnego korzystania z dóbr natury.  Rozwiązania projektowe przedstawione w projektach na sesję WUF11 uwzględniają zieloną infrastrukturę miejską i zrównoważone wartości i mają szansę zmienić nasze miasto dla lepszej przyszłości!