Aktualności

Aktualności

Akademickie Mistrzostwa Śląska – kronika występów ANS

IMG-20221120-WA0014

Akademickie Mistrzostwa Śląska – kronika występów ANS

Za nami pierwsze starty w Akademickich Mistrzostwa Śląska w roku akademickim 2022/2023. Jak poszło reprezentantom Akademii Nauk Stosowanych w Raciborzu?

19.11.2022 Biegi przełajowe

            19 listopada na Dolinie Trzech Stawów odbyła się pierwsza edycja Mistrzostw Śląska w biegach przełajowych. Naszą uczelnię reprezentowało dwóch studentów: Wioleta Brzeziok (I rok pielęgniarstwa) oraz Piotr Zwadło (II rok WF). Pogoda nie pomagała i mimo temperatury poniżej zera zawodnicy z uśmiechem na ustach ruszyli na trasę biegu. Nasi studenci nie zawiedli i zajęli bardzo dobre miejsca. W szczególności bardzo dobre zawody zaliczył Piotrek Zwadło – dobiegł do mety na 4 miejscu, minimalnie przegrywając podium. Gratulujemy i wierzymy, że w kolejnych edycjach nasi reprezentanci powalczą o podium.

20.11.2022 Ergometr wioślarski

            W kolejnym dniu ponownie reprezentował naszą Uczelnię Piotr Zwadło. Tym razem wziął udział w pierwsza edycji AMŚ w Ergometrze Wioślarskim. Można byłoby się spodziewać, że jeden dzień odpoczynku dla Piotrka to niewiele, jednak nasz zawodnik jest w formie i ponownie minimalnie przegrał miejsce na podium. Ostatecznie zajął 4 miejsce. Brawa za walkę i gratulujemy wyniku!

20.11.2022 Badminton

            W tym samym dniu na kortach MOSiR Katowice – Kolejarz odbyła się pierwsza edycja Akademickich Mistrzostw Śląska w badmintonie . Naszą uczelnię reprezentowała studentka II roku wychowania fizycznego Nikola Porwoł i pracownik administracji Tomasz Bucyk. Zawody rozgrywane były w pięciu konkurencjach : gra pojedyncza kobiet, gra pojedyncza mężczyzn , gry podwójne kobiet i mężczyzn i gra mieszana. Ze względu na bardzo dużą liczbę zawodników (rozegrano około 100 meczy) , sety rozgrywano do 15 pkt. Nasi zawodnicy wystąpili w grach indywidualnych i w grze mieszanej (mixt). Bardzo dobrze zaprezentowała się Nikola Porwoł dochodząc do czwartej rundy zawodów, w której nieznacznie uległa swojej przeciwniczce z Uniwersytetu Śląskiego w trzech setach. Gdyby wygrała weszłaby do czwórki najlepszych zawodniczek turnieju z szansą walki o trzecie miejsce. Tomasz Bucyk w pierwszej rundzie trafił na bardzo mocnego reprezentanta AWF Katowice i po ciężkiej walce przegrał 2 do 0 w setach. Ponieważ turniej rozgrywany był w systemie brazylijskim , jedna porażka nie eliminuje zawodnika z rozgrywek, w drugiej rundzie to nasz zawodnik wygrał 2 do 0 z reprezentantem Uniwersytetu Ekonomicznego. Niestety w trzeciej rundzie reprezentant ANS musiał uznać wyższość zawodnika z Politechniki Śląskiej i odpadł z rywalizacji. W mixcie para Porwoł-Bucyk po dwóch porażkach z dużo mocniejszymi przeciwnikami odpadła z turnieju . Pierwsza Edycja AMŚ stała na bardzo wysokim poziomie (wśród mężczyzn wystąpiło paru reprezentantów Polski). W marcu przyszłego roku odbędzie się druga runda AMŚ, która wyłoni zawodników, którzy będą reprezentować swoje uczelnie na Akademickich Mistrzostwach Polski.