AktualnościAZSInstytut Kultury Fizycznej i Zdrowia

Kolejne udane występy na Akademickich mistrzostwach Śląska naszych Studentów

Kolejne udane występy na Akademickich mistrzostwach Śląska naszych Studentów

W miniony weekend studenci KU AZS ANS w Raciborzu rozpoczęli zmagania w kolejnych dyscyplinach sportowych. Tym razem do rywalizacji stanęli przedstawiciele Futsalu mężczyzn oraz Dart.

Dla naszych futsalistów był to  debiut w najwyższej lidze międzyuczelnianej AMŚ, czyli w Ekstraklasie, po wywalczeniu awansu w poprzednim roku akademickim. Na początek zmierzyli się z ekipami z PŚ Gliwice i UJD Częstochowa. W pierwszym spotkaniu po bardzo dobrej grze zwyciężamy 2:0 (bramki dla ANS: Jachim, Goły) i inkasujemy pierwsze 3 punkty. Kolejne spotkanie było bardzo emocjonujące, jednak bardziej doświadczony zespół z Częstochowy ostatecznie pokonuje nas 2:5 (bramki dla ANS: Jachim, Kowalczyk). Walczymy dalej i wierzymy, że w kolejnych spotkaniach to reprezentacja KU AZS ANS Racibórz będzie zwycięska po ostatnim gwizdku sędziego. Bardzo udany debiut w ​Dart zaliczyły dwie nasze Studentki – Aleksandra Mika i Wioleta Brzeziok. Bo bardzo emocjonujących zawodach nasze Panie zajęły w klasyfikacji kobiet bardzo wysokie miejsca. Na pierwszym stopniu podium stanęła Aleksandra Mika, a Wioleta Brzeziok minimalnie uległa w walce o „pudło” i ostatecznie uplasowała sie na 4 pozycji. Brawo!