AktualnościInstytut Architektury

FOTON – na Festiwalu Sztuki Wysokiej w Bytomiu

AR

FOTON – na Festiwalu Sztuki Wysokiej w Bytomiu

W ostatni weekend czerwca z (29/30.06.2024) w bytomskiej Galerii Sztuki „Stalowe Anioły” tłumy pasjonatów sztuki uczestniczyły w XXV Festiwalu Sztuki Wysokiej pod hasłem „Z czasem …”. Jak czytamy w katalogu wystawy:

„Organizacja Festiwalu Sztuki Wysokiej niesie ze sobą wiele radości, uniesień, wzruszeń. Daje poczucie satysfakcji i spełnienia …”. Wśród tegorocznych uczestników festiwalowej wystawy znaleźli się również przedstawiciele Studenckiego Koła Naukowego Fotografii Artystycznej FOTON, których prace nadal można podziwiać w Bytomiu. Robert Kubik FOTON (student III roku Edukacji Artystycznej w zakresie sztuk plastycznych) prezentuje pracę zatytułowaną „Świece” (akryl na płótnie). Adam Rokosz OP (członek grupy założycielskie Studenckiego Koła Naukowego Fotografii Artystycznej FOTON) prezentuje monochromatyczną fotografię wielkoformatową „Połączenie”. Aleksander Moskwa FOTON (absolwent Edukacji Artystycznej w zakresie sztuk plastycznych) przygotował pracę zatytułowaną „Słonecznik zmechanizowany” w technice mieszanej, stosując fotografię hybrydową i grafikę cyfrową. Z kolei Julia Chrapiec FOTON i Julia Dobreniuk FOTON (studentki III roku Edukacji Artystycznej w zakresie sztuk plastycznych) prezentują prace w technice suchorytu : „Podwodny koń” i „Wolność”. Fotonowy zestaw prac uzupełnia barwna fotografia wielkoformatowa „Ślady pamięci” autorstwa Gabrieli Habram-Rokosz (opiekun naukowy Studenckiego Koła Naukowego Fotografii Artystycznej FOTON).