AktualnościInstytut Techniki

Festiwal Odkrywców – studenckie pokazy

20240831_181757

Festiwal Odkrywców – studenckie pokazy

W dniu 31 sierpnia 2024 na bulwarach nadodrzańskich w Raciborzu odbyła się trzecia edycja Festiwalu Odkrywców. Wspomniana impreza została zorganizowana przez „Strefę Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności – SOWA”  zapewniając tym samym mieszkańcom Raciborza i okolic wiele atrakcji zachęcających do odkrywania, eksperymentowania, konstruowania i poznawania świata nauki. Naszą Uczelnię reprezentował Instytut Techniki: dr inż. Leszek Gomółka wraz ze studentami z kierunku ZiIP: Karolina Krybus, Kamil Chluba z IV roku oraz AiR: Arkadiusz Hanusek, Filip Szmajduch II rok, Daniel Korczok IV rok . Podczas sobotniego wydarzenia przedstawiono wybrane stanowiska dydaktyczne, na których prowadzane są zajęcia z programowania i druku 3D. Największym zainteresowaniem wśród odwiedzających cieszyła się makieta suwnicy o sterowaniu bezprzewodowym oraz drukarka 3D. Studenci bardzo rzeczowo i interesująco prowadzili dyskusje techniczne i omawiali tajniki sterowania.