AktualnościInstytut Kultury Fizycznej i ZdrowiaInstytut Studiów Edukacyjnych

Udział studentów Akademii Nauk Stosowanych w wydarzeniu „Bezpieczne Grzybobranie”

462615975_1121590063085731_4543329444326811871_n

W dniu 9 października 2024 r., w odpowiedzi na zaproszenie Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Raciborzu, studenci Akademii Nauk Stosowanych wraz z wykładowcami aktywnie włączyli się w organizację wydarzenia „Bezpieczne Grzybobranie”. Wśród zaangażowanych osób znaleźli się dr Agnieszka Kosmol-Żok, dr Ludmiła Nowacka, dr Gabriela Kryk, dr Monika Urbanek, mgr Grzegorz Wachowski, mgr Magdalena Liszka oraz mgr Joanna Toniarz.

Integracja nauki i praktyki – przestrzeń zabawowo-rekreacyjna

W ramach zintegrowanych działań Studenckich Kół Naukowych Instytutu Kultury Fizycznej i Instytutu Studiów Edukacyjnych, podczas imprezy plenerowej zorganizowano przestrzeń aktywności rekreacyjno-zabawowej dla wszystkich uczestników. Studenci wykazali się zdobytymi umiejętnościami w takich kierunkach kształcenia, jak wychowanie fizyczne, pedagogika wczesnoszkolna oraz pedagogika resocjalizacyjna. Oferta aktywności obejmowała różnorodne zadania fizyczne, plastyczne i zabawowe, które cieszyły się dużym zainteresowaniem.

Zdobywanie doświadczeń przez studentów

Na szczególną uwagę zasługiwały gry i zabawy ruchowe, warsztaty plastyczne z origami i kasztanami oraz zdobienie ciała, które przyciągały zarówno dzieci, jak i młodzież, promując zdrowy styl życia. Dodatkowo, studenci z Koła Naukowego Pedagogiki Empirycznej doskonalili swoje umiejętności w zakresie metod i technik prowadzenia badań naukowych, co pozwoliło im na praktyczne zastosowanie zdobytej wiedzy w warunkach terenowych.

Po wykładach i prezentacjach na temat grzybów i kleszczy, uczestnicy z entuzjazmem wzięli udział w przygotowanych atrakcjach. Serdecznie dziękujemy za zaproszenie do udziału w tym istotnym dla społeczności lokalnej wydarzeniu i cieszymy się, że mogliśmy wspierać jego realizację.