Szczegóły
Szanowni Państwo, Koleżanki i koledzy,Drodzy uczestnicy poprzedniej edycji Zapraszamy do kontynuowania pasjonującej wymiany poglądów rozpoczętej kilkanaście lat temu w PWSZ w
Szczegóły
Szanowni Państwo, Koleżanki i koledzy,
Drodzy uczestnicy poprzedniej edycji
Zapraszamy do kontynuowania pasjonującej wymiany poglądów rozpoczętej kilkanaście lat temu w PWSZ w Raciborzu, w których wzięło dotąd udział kilkudziesięciu naukowców z różnych ośrodków akademickich oraz przedstawiciele i działacze organizacji pozarządowych. Dyskusje podczas konferencji zaowocowały wydaniem monografii czy też kolejnych numerów czasopisma naukowego i ten aspekt także chcemy powtórzyć.
Celem seminarium jest wymiana poglądów i doświadczeń pomiędzy animatorami życia publicznego, zaangażowanymi w budowanie społeczeństwa obywatelskiego, skupionymi w samorządzie, organizacjach pozarządowych lub w innych strukturach z przedstawicielami świata nauki.
Ważne będzie także określenie roli współczesnego samorządu w relacjach z organizacjami pozarządowymi i wskazanie funkcji transformacji zapoczątkowanej po upadku systemu komunistycznego w Polsce w odniesieniu do reform rządu Jerzego Buzka. Ponadto istotna będzie dalsza integracja naukowców pochodzących z różnych środowisk naukowych z kraju i zagranicy, a także firm i organizacji skupionych wokół problematyki związanej z promocją idei społeczeństwa obywatelskiego.
Strona internetowa seminarium https://eunomia.akademiarac.edu.pl/iv-seminarium-eunomii/
