„Twoja krew, moje życie”
2026-06-23 2026-06-23 7:19„Twoja krew, moje życie”
Rektor Akademii Nauk Stosowanych w Raciborzu uczestniczył w Gali podsumowującej kampanię „Twoja krew, moje życie”
Uroczyste podsumowanie ogólnopolskiej kampanii
12 czerwca 2026 roku Rektor Akademii Nauk Stosowanych w Raciborzu, dr Paweł Strózik, prof. Uczelni, uczestniczył w uroczystej Gali podsumowującej ogólnopolską kampanię społeczną „Twoja krew, moje życie”, realizowaną przez Narodowe Centrum Krwi w latach 2021–2026. Wydarzenie było zwieńczeniem wieloletnich działań na rzecz promocji honorowego krwiodawstwa oraz budowania świadomości społecznej dotyczącej znaczenia krwi w ratowaniu zdrowia i życia.
Gala zgromadziła Honorowych Dawców Krwi, przedstawicieli centrów krwiodawstwa, instytucji publicznych, środowisk naukowych, organizacji społecznych oraz osoby i podmioty, które aktywnie wspierają ideę bezinteresownego dzielenia się tym najcenniejszym darem.
Wyróżnienie dla Akademii Nauk Stosowanych w Raciborzu
Szczególnym powodem do dumy jest fakt, że w gronie wyróżnionych przez Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Raciborzu znalazła się Akademia Nauk Stosowanych w Raciborzu, reprezentowana podczas gali przez Rektora dr Pawła Strózika, prof. Uczelni.
Wśród przedstawicieli instytucji z obszaru działania RCKiK w Raciborzu znaleźli się również reprezentanci Zespołu Szkół Technicznych w Rybniku, Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego Nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju, Komendy Miejskiej Policji w Żorach, Śląskiego Oddziału Straży Granicznej im. nadkom. Józefa Bocheńskiego w Raciborzu, a także osoby szczególnie zasłużone dla idei honorowego krwiodawstwa.
Delegacji z regionu towarzyszyły Dyrektor RCKiK w Raciborzu Roksana Pytlik oraz Monika Herzog z Działu Promocji.
Wyjątkowa oprawa wydarzenia
Uroczystość odbyła się w Teatrze 6. Piętro w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. Wydarzeniu towarzyszyła wyjątkowa oprawa artystyczna. Uczestnicy mieli okazję podziwiać występ Zespołu Pieśni i Tańca „Mazowsze”, spektakularny pokaz laserowy oraz koncert Ani Karwan.
Gala stała się okazją do wielu inspirujących spotkań i wzruszających chwil, podkreślających znaczenie solidarności i społecznej odpowiedzialności.
Podziękowania i zobowiązanie do dalszych działań
Rektor Akademii Nauk Stosowanych w Raciborzu, dr Paweł Strózik, prof. Uczelni, podkreślił znaczenie wyróżnienia i wyraził wdzięczność organizatorom:
„Bardzo dziękuję za piękny gest docenienia naszych Krwiodawców i promocji dzielenia się tym najcenniejszym darem, jakim jest krew. Ta statuetka jest dla nas wyróżnieniem, ale także zobowiązaniem do dalszego współdziałania”.
Udział przedstawiciela Akademii Nauk Stosowanych w Raciborzu w gali stanowi wyraz społecznego zaangażowania uczelni oraz potwierdzenie, że działania podejmowane na rzecz promocji honorowego krwiodawstwa są dostrzegane i doceniane.
Uczelnia od lat niezwykle wspiera inicjatywy służące budowaniu postaw odpowiedzialności społecznej i niesienia pomocy drugiemu człowiekowi.
