Życie studenckie

”Moja Twoja Nasza Biblioteka!” 8-15 maja 2023 r. Biblioteka ANS w Raciborzu – Tydzień Bibliotek

Tydzień Bibliotek 2023

O wydarzeniu

Biblioteka ANS w Raciborzu serdecznie zaprasza na obchody Tygodnia Bibliotek 2023

pod hasłem ”Moja Twoja Nasza Biblioteka!” 8-15 maja 2023 r.

Biblioteka ANS w Raciborzu – Tydzień Bibliotek

Tydzień Bibliotek to wydarzenie obejmujące organizację spotkań autorskich, warsztatów oraz promocji książki i czytelnictwa.

W tym roku zaplanowano spotkanie poetyckie z dr Katarzyną Rybińską Może się mylę co do siebie…? 8 MAJA GODZ. 13.20 /BIBLIOTEKA/

KATARZYNA RYBIŃSKA (1978)

Studiowała filologię rosyjską na Uniwersytecie Wrocławskim. Ukończyła studia w zakresie języka angielskiego o specjalizacji lingwistyka stosowana. Tytuł doktora nauk humanistycznych z dziedziny literaturoznawstwa otrzymała na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Wrocławskiego w 2006 roku. W latach 2006-2012 pracowała w Zakładzie Dydaktyki w Instytucie Filologii Słowiańskiej na Uniwersytecie Wrocławskim. Od 2006 roku jest wykładowcą Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Raciborzu. Opublikowała szereg artykułów naukowych oraz książkę pt. Koncepcja „gry umysłu” w prozie Andrieja Biełego i Jamesa Joyce’a (2007 Wrocław).

Interesuje się sztuką, mistyką chrześcijańską, filozofią, dziennikami z podróży oraz poezją współczesną. „Prefabrykaty” są jej debiutem poetyckim. W swojej twórczości lubi eksperymentować i dąży do tego, aby jedna myśl zawsze wyjaśniała bądź pogłębiała inną.

Zapraszamy także na spotkanie z cyklu: Rozmowy o fotografii Fotografia przyrody między dokumentem a kreacją. Studenckie Koło Naukowe Fotografii Artystycznej „FOTON”  11 MAJA GODZ. 15.00 /BIBLIOTEKA/

8 MAJA dodatkowo zostanie otwarta wystawa najciekawszych książek ze zbiorów biblioteki ANS w Raciborzu Śląsk zbuntowany.

Więcej szczegółów można znaleźć na stronie internetowej https://biblioteka.akademiarac.edu.pl/2023/04/28/tydzien-bibliotek-2023/