dr inż. arch. Beata Kuc-Słuszniak

kierunek Architektura

Absolwentka Wydziału Architektury Politechniki Śląskiej i wieloletni pracownik naukowo-dydaktyczny tego Wydziału. Autorka publikacji naukowych z dziedziny restrukturyzacji architektonicznej oraz zagadnień dotyczących architektury komercyjnej i komercjalizacji przestrzeni miejskiej. Kierownik projektu badawczego finansowanego przez Narodowe Centrum Nauki pt. Komercjalizacja przestrzeni miejskiej. Rola i znaczenie centrum handlowego w kształtowaniu przestrzeni współczesnego miasta, ze szczególnym uwzględnieniem miast Aglomeracji Górnośląskiej. Certyfikat Kierownika Projektów Badawczych. Indywidualna Nagroda II stopnia Rektora Politechniki Śląskiej za osiągnięcia w dziedzinie naukowej, nagrody I i II stopnia Rektora Politechniki Śląskiej za osiągnięcia w dziedzinie dydaktycznej, naukowej i organizacyjnej. Medal Srebrny za Długoletnią Służbę przyznany przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

Obszar badawczy zainteresowań naukowych: problematyka ponownego wykorzystania do nowych funkcji budynków i terenów, a zwłaszcza budynków i terenów poprzemysłowych oraz zagadnienia komercjalizacji przestrzeni miejskiej, głównie w kontekście wpływu współczesnego centrum handlowego na architektoniczno-urbanistyczną oraz estetyczną strukturę miasta.