Aktualności

AktualnościInstytut Techniki

Student z Raciborza jednym z najlepszych inżynierów

logo_ilustracja

Student z Raciborza jednym z najlepszych inżynierów

Damian Kurzydym, tegoroczny absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Raciborzu jest jednym z najlepszych młodych inżynierów w Polsce. Wziął udział w konkursie na najlepszą pracę dyplomową z zastosowaniem produktów sprzedawanych przez firmę Astor. Mimo wielkiej konkurencji z polskich wyższych uczelni technicznych, jego praca została wyróżniona.

Damian jest studentem automatyki i robotyki na PWSZ. Projekt inżynierski pt. „Zastosowanie robota Kawasaki FS003N do symulacji cięcia laserem” pisał pod opieką promotora, dra inż. Krzysztofa Herbusia. – W projekcie wykorzystałem robota firmy Kawasaki, który był zakupiony przez PWSZ w Raciborzu od oficjalnego dystrybutora ASTOR – opowiada Damian Kurzydym.

Pracę wysłał na konkurs i jak się okazało została zakwalifikowana do finału, który odbył się w Krakowie 30 listopada 2012 roku w Hotelu Park Inn. Każdy z finalistów miał około 10 minut na jej prezentację przed publicznością i jury. Komisja oceniając prace zwracała szczególną uwagę na innowacyjność, poziom technicznego wykonania oraz możliwość wdrożenia w praktyce.

Student już teraz poleca się raciborskim firmom. – Z przyjemnością pomogę w wyborze robota do produkcji, zainstalowaniu i zaprogramowaniu go do konkretnych zadań oraz przeszkoleniu pracowników. Dzięki temu mógłbym rozwijać swoje umiejętności i zdobyć nowe doświadczenia – mówi Kurzydym.

Dodaje również, że z jego obserwacji wynika, że jest bardzo dużo miejsc, gdzie robot mógłby zostać wykorzystany. Co prawda, jest to początkowo drogie rozwiązanie, ale po pewnym czasie wszystko się zwróci i robot będzie pracował na nasz zysk.

źródło: naszraciborz.pl, 13.01.2013