AktualnościEdukacja Artystyczna

Warsztaty Fotograficzne „Zimowy Sen”

5-foto-agnieszka-gogolewska-foton

Warsztaty Fotograficzne „Zimowy Sen”

W ramach podpisanej umowy o współpracy pomiędzy Uczelnią – PWSZ w Raciborzu a Raciborskim Centrum Kultury od pięciu lat członkowie Studenckiego Koła Naukowego Fotografii Artystycznej FOTON pod kierunkiem dr Gabrieli Habrom-Rokosz prowadzą warsztaty fotograficzne dla młodzieży spędzającej ferie w mieście. Tegoroczne warsztaty mają na celu zapoznanie zainteresowanych fotografią z różnicami i podobieństwami, pomiędzy obrazem fotograficznym a obrazem cyfrowym. Podczas kilkudniowej przygody z fotografią młodzież ma okazję zapoznać się z rodzajami urządzeń do fotografowania, ich charakterystyką oraz obsługą. Na podstawie prezentacji multimedialnych oraz filmów edukacyjnych uczestnicy uczą się sztuki fotografowania.