AktualnościInstytut Architektury

Studenckie warsztaty architektoniczne w Sarajewie

Międzynarodowe seminarium architektoniczne

Studenckie warsztaty architektoniczne w Sarajewie

Warsztaty architektoniczne organizowane w dniach 10 – 14 listopada 2014r. przez International University of Sarajevo (Bośnia i Hercegowina), Wydział Architektury Politechniki Śląskiej w Gliwicach oraz po raz pierwszy zaproszoną do współpracy Państwową Wyższą Szkołę Zawodową w Raciborzu, były niepowtarzalną okazją na bezpośrednie spotkanie w międzynarodowym gronie ze studentami kierunków architektura i urbanistyka europejskich uczelni, poszerzenie ich horyzontów na drodze rozwoju zawodowego oraz co dziś ważne zyskanie bezcennego wpisu do swojego CV.

Celem wyjazdu poza wspólnym opracowaniem tematów warsztatowych, których problematyka koncentrowała się w okół zagadnień urbanistyczno-planistycznych i architektonicznych starego miasta Sarajeva, dotkniętego dziaŁaniami wojennymi pod koniec XX w.  było również , poznanie innej kultury, nawiązanie kontaktów z projektantami z europejskich krajów oraz promowanie Śląskiej Szkoły Architektury. Warsztaty w Sarajewie były nie tylko ogromną szansą dla raciborskich studentów, jako ważny krok na drodze rozwoju zawodowego, ale również dla rozwoju sarajewskiej architektury oraz wprowadzenia problematyki architektonicznej oraz urbanistycznej do publicznego dyskursu oraz zwiększenie świadomości społecznej w w/w aspektach.

Koordynatorzy warsztatów i konferencji:

Profesor Ewa Stachura,
dr inż. arch. Joanna Sokołowska-Moskwiak,