Aktualności

AktualnościInstytut Architektury

PWSZ w Raciborzu i Uniwersytet Pamukkale z Turcji ogłaszają współpracę

research-hero-slider-slide-bg-02

PWSZ w Raciborzu i Uniwersytet Pamukkale z Turcji ogłaszają współpracę

Przed studentami Instytutu Architektury Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Raciborzu otwiera się nowa perspektywa na interesującą zagraniczną współpracę. Uczelnia nawiązała bowiem kontakt z Uniwersytetem Pamukkale w Denizli (Turcja).

Porozumienie pomiędzy uczelniami było możliwe dzięki zaangażowaniu się w europejski program Erasmus+. Główna idea „erasmusa” to wspólne działania w dziedzinie edukacji, szkoleń, młodzieży i sportu. Erasmus+ opiera się na osiągnięciach europejskich programów edukacyjnych, które funkcjonowały przez 25 lat w Unii Europejskiej.

– Dzięki współpracy z Uniwersytetem Pamukkale w tureckim Denizli, będziemy mogli wspólnie wymienić się cennymi uwagami dotyczącymi kształcenia młodzieży oraz spojrzeć na architekturę z perspektywy innej kultury. Wymierną korzyścią podpisanego porozumienia jest możliwość uczestniczenia w procesie dydaktycznym i wyjazdu na studia naszych studentów oraz otwarcia się PWSZ na przyjecie studentów zagranicznych. Stanowi to kolejny krok na drodze do umiędzynarodowienia. Mam nadzieję, że będzie to ciekawe i interesujące doświadczenie dla wykładowców oraz studentów – opowiada dr inż. Joanna Sokołowska-Moskwiak, Dyrektor Instytutu Architektury PWSZ w Raciborzu.

– Niezmiernie mnie cieszy, iż do grona Uczelni współpracujących z PWSZ dołączył Uniwersytet Pamukkale. Liczę, że kooperacja w ramach programu „Erasmus+” przyniesie naszej uczelni i nowym partnerom mierzalne korzyści – dodaje JM Rektor dr hab. inż. arch. Ewa Stachura.

Uniwersytet Pamukkale został założony w 1992 roku jako uczelnia państwowa w Denizli. Główny kampus posiada 5 szkół wyższych, 6 zawodowych szkół wyższych i 13 ośrodków badawczych. Obecnie Uniwersytet kształci ponad 30.000 studentów.