Aktualności

AktualnościInstytut Architektury

Międzynarodowe Seminarium w PWSZ w Raciborzu

Międzynarodowe seminarium architektoniczne

Międzynarodowe Seminarium w PWSZ w Raciborzu

Instytut Architektury Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Raciborzu zaprasza na I. Międzynarodowe Seminarium Architektoniczne.

W dniu 8 czerwca 2016r. Instytut Architektury Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Raciborzu organizuje Międzynarodowe Seminarium pn. ARCHITECTURE & URBAN DESIGN PROBLEMS IN LINEAR CITY – CASE OF SARAJEVO. Students workshop presentations. (Problemy architektoniczne i przestrzenne miasta linearnego – na przykładzie Sarajewa). Celem Seminarium jest podsumowanie trwającej od 2014r. współpracy pomiędzy Instytutem Architektury PWSZ w Raciborzu a International University of Sarajevo, w Sarajewie oraz cyklu międzynarodowych warsztatów studenckich, które w latach 2014-2016 odbywały się w obu miastach.

Seminarium będzie ważnym wydarzeniem zachęcającym do pogłębiania dotychczasowej współpracy pomiędzy wymienionymi uczelniami wyższymi przed przygotowywaną na październik 2016r. IV Międzynarodową Konferencję pn. Innowacje technologiczne i zrównoważony rozwój w architekturze i w budownictwie, którą PWSZ w Raciborzu organizuje wspólnie z miastem Racibórz oraz Raciborską Izbą Gospodarczą.

 Gościem specjalnym Seminarium będzie architekt Tijana Tufek-Memišević.