Aktualności

AktualnościInstytut Kultury Fizycznej i Zdrowia

Pływanie. Agnieszka Ostrowska z seniorskim brązem

Agnieszka Ostrowska

W dniach 27-30.05.2016 na szczecińskiej pływalni Floating Arena odbyły się Główne Mistrzostwa Polski Seniorów
i Młodzieżowców w pływaniu. Nasz uczelniany klub KU AZS PWSZ Racibórz godnie zaprezentował się pośród krajowej czołówki.

Największy sukces osiągnęła Agnieszka Ostrowska, która wywalczyła brązowy medal na dystansie 200 metrów stylem klasyczny w kategorii seniorskiej. Ponadto zajęła najbardziej nielubiane przez sportowców 4 miejsce na dystansie 50 metrów stylem klasycznym oraz była 6 na dystansie 100 metrów stylem klasycznym. Adrian Kisiel odniósł bardzo duży sukces na dystansie 50 metrów stylem motylkowym awansując do finału A. W ostatecznej walce zajął 8 miejsce w kraju pośród najlepszych sprinterów i niewiele zabrakło mu do medalu w kategorii młodzieżowców. W sprincie dowolnym i grzbietowym Kisiel skutecznie zajmował wysokie lokaty w finałach B (miejsca od 11 do 20).