AktualnościInstytut Neofilologii

Studenci Filologii czeskiej na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Ostrawskiego w Ostrawie

20161108_120306

We wtorek, 8 listopada, dzięki uprzejmości pana dra Jiřího Muryca – kierownika Katedry Slawistyki Uniwersytetu Ostrawskiego, uczestniczyliśmy, już po raz drugi, w warsztatach translatorskich, które odbyły się na Wydziale Filologicznym wspomnianego już uniwersytetu. Udział w nich zaproponowała nam nasza wykładowczyni – pani dr Justyna Pietrzykowska.

W zajęciach przekładowych wzięli też udział nasi czescy koledzy, studiujący na uniwersytecie polonistykę. Wspólnie tłumaczyliśmy wybrane aspekty terminologii z zakresu administracji publicznej, Prawa pracy i Kodeksu cywilnego.

Mieliśmy szansę nie tylko uczestnictwa w szkoleniu translatorskim, ale także kontaktu z tłumaczami przysięgłymi języka czeskiego i polskiego, poznaliśmy ich warsztat pracy. Zajęcia bardzo się nam podobały. Nie możemy się już doczekać następnych, albowiem jest to impreza cykliczna.

Autor: Studenci 2 roku Filologii czeskiej