AktualnościInstytut Neofilologii

Studenci Filologii czeskiej w Opavie

Bohemistyka PWSZ w Raciborzu

Studenci Filologii czeskiej w Opavie

31 października studenci Filologii czeskiej wraz z wykładowczyniami wybrali się do Teatru Śląskiego w Opavie. Zobaczyli spektakl Příběhy obyčejného šílenství(„Opowieści o zwyczajnym szaleństwie”).

Jest to czarna komedia utalentowanego reżysera i dramaturga Petra Zelenki, obecnie jednego z czołowych czeskich twórców. Autor mnoży absurdalne sytuacje, pokazując swego bohatera wykonującego przedziwne czynności – siłą rozpędu, bez energii i woli. Trafnie diagnozuje kondycję współczesnych trzydziestolatków, obsesyjnie poszukujących drugiej połowy, nie umiejących ofiarować drugiemu człowiekowi nic w zamian. Sztuka, o  ludziach poszukujących sensu życia, wrażeń i miłości, pełna jest humoru, żartów sytuacyjnych. Naprawdę warto ją zobaczyć.

Studenci mieli możliwość nie tylko oglądnąć przedstawienie w oryginale, ale też zaznajomić się z historią teatru i miasta Opavy.