AktualnościInstytut Studiów Edukacyjnych

Koło naukowe pedagogów na 1. Interdyscyplinarnym Kongresie Akademickiego Ruchu Naukowego Ikona 2017

17

[et_pb_section bb_built=”1″][et_pb_row][et_pb_column type=”4_4″][et_pb_text _builder_version=”3.0.83″]

Studentki Edukacji Elementarnej: Aleksandra Hluchnik (przewodnicząca Koła Naukowego Pedagogów) oraz Patrycja Trzcińska (członkini Koła) wraz z opiekunem dr Gabrielą Kryk – dyrektorem Instytutu Studiów Edukacyjnych wzięły udział w 1. Interdyscyplinarnym Kongresie Akademickiego Ruchu Naukowego, który odbył się  17-19 listopada 2017 r. w reprezentacyjnych budynkach przy stołecznym Trakcie Królewskim.

Pierwszego dnia w auli dawnej Biblioteki Uniwersyteckiej miało miejsce uroczyste otwarcie Kongresu w którym uczestniczyli: Jarosław Gowin – wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego, prof. Marcin Pałys – rektor Uniwersytetu Warszawskiego, prof. Adam Myjak – rektor Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie oraz Robert Pawłowski – prezes Funduszu Pomocy Studentów. Wicepremier Jarosław Gowin zaprezentował założenia zmian prawa, które wpłyną na sytuację studentów i start  kariery naukowej. Dr Tomasz Rożek (Sonda2 w TVP, Radio eM, Gość Niedzielny) przeprowadził wykład na temat popularyzacji nauki, natomiast Bartłomiej Banaszak (naczelnik Wydziału Analiz i Strategii  w Departamencie Nauki MNiSW) mówił o środkach publicznych, na które mogą liczyć najmłodsi naukowcy. Spotkanie zakończył program kulturalno-integracyjny.

Drugi dzień Kongresu IKONA 2017 odbywał się w salach Uniwersytetu Warszawskiego i Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Poświęcony był szkoleniom nt:

1. Pozyskiwania środków na realizację projektów naukowych.
  2. Zarządzania czasem, zespołem i projektem podczas realizacji przedsięwzięć naukowych.
  3. Prezentacji wyników działalności naukowej.

Kongres zakończył się 19 listopada 2017 r. Galą Akademicką na Zamku Królewskim w Warszawie, na której zostały wręczone nagrody w Konkursie StRuNa 2017 oraz nagrody środowiska doktoranckiego ProDok 2017 i ProPAN 2017. Całość umilił występ kwartetu smyczkowego z Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina.

Wydarzeniu przyświecał dobry „duch nauki”.

Uczestnicy kongresu „Ikona 2017”
dr Gabriela Kryk oraz członkinie Koła Patrycja Trzcińska i Aleksandra Hluchnik
Udział w konferencji był dla studentek szansą na zdobycie nowych doświadczeń

[/et_pb_text][/et_pb_column][/et_pb_row][/et_pb_section]