AktualnościInstytut Neofilologii

Niemcy: Studenci PWSZ w Königswinter

Studenci w Königswinter

Niemcy: Studenci PWSZ w Königswinter

W dniach od 18 do 25 lutego 2018 roku w Königswinter (Niemcy) przebywała grupa studentów z Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej oraz uczniowie Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 2 „Mechanik” w Raciborzu.

Wizyty naszych studentów w centrum spotkań śląskich w tzw. Domu Śląskim (Haus Schlesien), który jest tętniącym życiem ośrodkiem szeroko zakrojonej działalności kulturalnej, edukacyjnej, politycznej, społecznej i historycznej, mają swoją wieloletnią tradycję i są stałym punktem w ofercie edukacyjnej PWSZ w Raciborzu.

Program tegorocznego seminarium uwzględniał oprócz spotkań w Haus Schlesien m.in. zwiedzanie Kolonii, Akwizgranu, Bonn, Königswinter, Eupen (Belgia) i Pałacu Augustusburg w Brühl.

Studenci Instytutu Neofilologii na seminarium w Studenci w Königswinter