Aktualności

AktualnościErasmus+Instytut ArchitekturyKomunikaty prasowe

Wykładowcy International University of Sarajevo z wizytą na uczelni

Wykładowcy z Sarajeva w Raciborzu

Wykładowcy International University of Sarajevo z wizytą na uczelni

W ramach programu Erasmus+ Instytut Architektury PWSZ w Raciborzu gości z wizytą wykładowców z International University of Sarajevo – zaprzyjaźnionej uczelni z Bośni i Hercegowiny.

Przedstawiciele International University of Sarajevo (dr Alma Klujno,  dr Leila Krivosić – Dizdarević, dr Ahmed Obralić i dr Meliha Teparić) spędzą w raciborskiej uczelni tydzień. Podczas tego czasu zaplanowano bogaty program w trakcie, którego odbędzie się szereg spotkań i dyskusji dotyczących nauczania architektury, wymiany doświadczeń i kontynuowania zadań podjętych przy poprzednich wizytach. Nie zabraknie także serii wykładów i warsztatów dla studentów PWSZ w Raciborzu.

Ogromnie nas cieszy, że możemy ponownie gościć przedstawicieli University of Sarajevo w PWSZ w Raciborzu. Nasza wieloletnia współpraca pokazuje, że program Erasmus+ przynosi realne korzyści dla naszych studentów, wykładowców oraz uczelni – powiedziała JM Rektor Ewa Stachura.

Wizyta gości z Sarajewa jest kolejną międzynarodową wizytą w PWSZ w Raciborzu. Uczelnia stale współpracuje z placówkami w Portugalii, Turcji, Czechach, Słowacji, Łotwie, Włoszech, Rumunii czy Bułgarii.