Aktualności

AktualnościEdukacja ArtystycznaGaleria

Nawiązanie współpracy pomiędzy PWSZ Racibórz a Zespołem Szkół Techniczno-Elektrycznych w Rybniku

Nawiązanie współpracy pomiędzy PWSZ Racibórz a Zespołem Szkół Techniczno-Elektrycznych w Rybniku

Nawiązanie współpracy pomiędzy PWSZ Racibórz a Zespołem Szkół Techniczno-Elektrycznych w Rybniku

[et_pb_section bb_built=”1″][et_pb_row][et_pb_column type=”4_4″][et_pb_text _builder_version=”3.6″]

22 maja 2018 zawarte zostało porozumienie o współpracy  pomiędzy Państwową Szkołą Zawodową w Raciborzu a Zespołem Szkół Mechaniczno-Elektrycznych  im. Tadeusza Kościuszki w Rybniku.

Przedmiotem porozumienia są różne formy i płaszczyzny współpracy pomiędzy pedagogami i studentami kierunku edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych realizowanego w PWSZ w Raciborzu i uczniami kierunku technik grafiki i poligrafii cyfrowej realizowanego w ZSME w Rybniku.

Strony ustaliły , że m.in. organizowane będą wspólne wystawy twórczości artystycznej studentów i uczniów , wykłady pedagogów edukacji artystycznej  z zakresu sztuki prowadzone dla uczniów . Przewidziano także udział uczniów w plenerach artystycznych , kołach naukowych  prowadzonych na kierunku edukacji artystycznej oraz ich udział w warsztatach artystycznych z zakresu malarstwa, rysunku , grafiki warsztatowej, rzeźby fotografii, witrażu i mozaiki.

Stosowny dokument podpisali Pani Rektor PWSZ  w Raciborzu prof. nadzw. dr hab. inż. arch. Ewa Stachura oraz Pan Dyrektor ZSME w Rybniku mgr inż. Marek Holona .  Złożeniu podpisów towarzyszyli także wicedyrektor ZSME mgr Małgorzata Ochmann oraz zastępca Instytutu Architektury w PWSZ dr Henryk Fojcik.

W trakcie spotkania w gabinecie Pani Rektor zwrócono także uwagę na możliwość wspólnej korekty planu studiów na edukacji artystycznej zachęcającej absolwentów ZSME z tytułem technik grafiki i poligrafii cyfrowej do podjęcia studiów na tym kierunku.

 

[/et_pb_text][et_pb_gallery _builder_version=”3.6″ gallery_ids=”15439,15438,15437,15436,15435,15434″ posts_number=”40″ show_title_and_caption=”off” zoom_icon_color=”#00a8ff” hover_overlay_color=”rgba(255,255,255,0.9)” /][/et_pb_column][/et_pb_row][/et_pb_section]