AktualnościInstytut Kultury Fizycznej i Zdrowia

Siatkarze PWSZ z awansem do turnieju finałowego Akademickich Mistrzostw Polski

Siatkarze PWSZ z awansem do turnieju finałowego  Akademickich Mistrzostw Polski (fot. arch. IKFiZ)

Siatkarze PWSZ z awansem do turnieju finałowego Akademickich Mistrzostw Polski

W dniach od 11-14 kwietnia na obiektach sportowych Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach odbyły się turniej półfinałowy Akademickich Mistrzostw Polski mężczyzn z udziałem czternastu najlepszych drużyn z województwa śląskiego, opolskiego, dolnośląskiego.

Drużyny podzielone w czterech grupach, gdzie grano systemem „każdy z każdym” do dwóch wygranych setów. Raciborscy akademicy rozpoczęli turniej od przegranego meczu, ale nie podłamali się i po drodze wygrywali już wszystkie spotkania, by ostatecznie w finale ulec drużynie z Wyższej Szkoły Zarządzania i Administracji z Opola. Warto dodać, że to w całości występująca na parkietach pierwszej ligi. Drugie miejsce w tak mocnej obsadzie to bardzo duży sukces siatkarzy PWSZ. Trzecią lokatę wywalczyła drużyna gospodarzy pokonując zespół Politechniki Częstochowskiej złożonej  również z zawodników pierwszej ligi. Wyróżnienia statuetką MVP w tych mistrzostwach po rozegranych meczach otrzymywali Robert Andrulewicz, Miłosz Zasłonka, Michał Dziadek, Adam Kostka oraz dwukrotnie Michał Szmajduch. Teraz w dniach 9-12 mają zespoły powalczą o medale Akademickich Mistrzostw Polski w Rzeszowie, gdzie będzie rywalizowało szesnaście najlepszych drużyn w kraju.

Skład w tym turnieju; Kręcichwost Kamil, Szmajduch Michał, Dziadek Michał, Woźniak Marcin, Kostka Adam, Skupień Szymon, Andrulewicz Robert, Zasłonka Miłosz, Chałupiński Karol, Ledwoń Kacper, Żeliński Paweł, Dębski Kamil, Marchwiak Kacper. Prowadzącym trenerem był Witold Galiński.

Siatkarze PWSZ z awansem do turnieju finałowego Akademickich Mistrzostw Polski (fot. arch. IKFiZ)