Aktualności

AktualnościEdukacja Artystyczna

Aranżacja i dekoracja wnętrz z elementami wzornictwa – rewolucyjna zmiana programu na kierunku Edukacja Artystyczna

Edukacja Artystyczna

Aranżacja i dekoracja wnętrz z elementami wzornictwa – rewolucyjna zmiana programu na kierunku Edukacja Artystyczna

Dwuletnie współistnienie edukacji artystycznej z architekturą i funkcjonowanie tych kierunków w ramach jednego Instytutu zaowocowało głęboką modyfikacją  dotychczasowego  programu kształcenia na edukacji artystycznej. W miejsce do tej pory obowiązujących przedmiotów pedagogiczno – psychologicznych wkomponowano blok przedmiotów wyposażających w wiedzę i umiejętności niezbędne w dekoracji i aranżacji różnego rodzaju wnętrz. Kształcenie w tym zakresie będzie realizowane przez doświadczonych oraz kompetentnych architektów i artystów.

Absolwent studiów na edukacji artystycznej będzie mógł profesjonalnie zaaranżować wnętrze, zarówno mieszkalne jak i biurowe czy handlowe. Profesjonalizm aranżacji wyrazi się nie tylko  funkcjonalnością zaprojektowanego wnętrza, ergonomią użytych sprzętów stanowiących jego wyposażenie , ale także jego estetyką – m.in. dobrze dobraną kolorystyką ścian, trafnie wybranym (lub zaprojektowanym) umeblowaniem, odpowiednim rzeźbiarskim detalem dających spójny charakter i klimat wnętrza.

Bez zmian pozostanie dotychczasowe ukierunkowanie edukacji na grafikę edytorską, a więc kształcenie umiejętności i wiedzy właściwych dla zawodu grafika komputerowego.

Nasz absolwent będzie zatem dysponować kompetencjami zawodowo-artystycznymi w dwóch zakresach:

– aranżacji i dekoracji wnętrz 

oraz

– grafiki komputerowej

Fundamentem dla obu tych zakresów kształcenia nadal pozostają doświadczenia artystyczne zdobyte w klasycznych pracowniach: rysunku, malarstwa, rzeźby, grafiki i fotografii.

Proponowana modyfikacja studiów pozwoli na poszerzenie szerokorozumianych usług artystycznych w prowadzonych przez siebie firmach, a tym samym jeszcze bardziej wzmocni pozycję naszych absolwentów na rynku pracy.