Aktualności

AktualnościInstytut Kultury Fizycznej i Zdrowia

Siatkarze plażowi z awansem do Finału Akademickich Mistrzostw Polski w Siatkówce Plażowej!

61310997_362592764409959_1120136034961588224_n

W dniach 27-18.05 w Dąbrowie Górniczej odbył się Półfinał D Akademickich Mistrzostwo Polski w Siatkówce Plażowej. Naszą uczelnie reprezentowała para Kacper Ledwoń i Kamil Dębski.

Studenci błyskawicznie zakwalifikowali się do półfinału a następnie finału turnieju. W klasyfikacji końcowej para Ledwoń/Dębski wywalczyli srebrne medale. Tak wysoka lokata w turnieju otworzyła im przepustkę na występ w Finale Akademickich Mistrzostw Polski, który odbędzie się 13-16.06.2019 r. w Gdyni.

Kwalifikację do turnieju w Dąbrowie Górniczej zawodnicy wywalczyli dzięki zajęciu 3-go miejsca w Akademickich Mistrzostwach Śląska, które odbyły się tydzień wcześniej w Mysłowicach. W turnieju tym kwalifikacje do Półfinału AMP, wywalczyła również para Michał Szmajduch i Miłosz Zasłonka, która zajęła miejsce 7-8. Niestety kontuzja jednego z zawodników nie pozwoliła na podbój Dąbrowy Górniczej.