Aktualności

AktualnościInstytut Studiów Społecznych

PWSZ podpisała umowę z Krajową Administracją Skarbową

PWSZ podpisała umowę z Krajową Administracją Skarbową

PWSZ podpisała umowę z Krajową Administracją Skarbową

[et_pb_section fb_built=”1″ _builder_version=”3.22″][et_pb_row _builder_version=”3.25″ background_size=”initial” background_position=”top_left” background_repeat=”repeat”][et_pb_column type=”4_4″ _builder_version=”3.25″ custom_padding=”|||” custom_padding__hover=”|||”][et_pb_text _builder_version=”3.27.4″ background_size=”initial” background_position=”top_left” background_repeat=”repeat” hover_enabled=”0″]Dziś w murach Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Raciborzu podpisano umowę o współpracy z Izbą Krajowej Administracji Skarbowej w Katowicach.

Umowa została podpisana przez prorektora ds. studenckich dr Jacka Pierzchałę oraz zastępcę dyrektora Izby Administracji Skarbowej w Katowicach Karionę Adamek-Bienia w towarzystwie gości, naczelników urzędów skarbowych – Barbary Głód (US w Raciborzu), Izabeli Tomczyk (US w Wodzisławiu Śląskim) oraz Barbary Kwiatkowskiej (US w Jastrzębiu-Zdroju). W uroczystości uczestniczyli również dr Henryk Kretek oraz dr Łukasz Karaś – przedstawiciele Instytutu Studiów Społecznych.

Porozumienie obejmuje współpracę w zakresie dydaktyki oraz praktyk studenckich. Umowa jest jednym z przejawów dążenia władz uczelni do zwiększenia wymiaru praktycznego studiów – poinformował prorektor ds. studenckich dr Jacek Pierzchała.

Zadowolenia z porozumienia nie ukrywają również przedstawiciele Krajowej Administracji Skarbowej, którzy zgodnie twierdzą, że czekają na studentów i mają nadzieję, że w przyszłości rozpoczną oni swoje kariery w KAS.  Okazuje się, że odbywanie praktyk jest również korzyścią nie tylko dla studentów. Pomoc praktykantów jest niezbędna urzędom skarbowym, w szczególności podczas akcji takich jak PIT – poinformowała dziennikarzy dyrektor  Kariona Adamek-Bienia.
[/et_pb_text][et_pb_gallery _builder_version=”4.0.4″ gallery_ids=”22869,22868,22867,22866″ hover_enabled=”0″][/et_pb_gallery][/et_pb_column][/et_pb_row][/et_pb_section]