Wygrany turniej naszych siatkarzy w Akademickich Mistrzostwach Śląska

Arena Rafako gościła zespoły akademickiej piłki siatkowej. W turnieju udział wzięły cztery zespoły, w tym dwa związane z naszym regionem: PWSZ Racibórz i Politechnikę Śląską w Gliwicach oraz Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach i Uniwersytet Humanistyczno-Przyrodniczy im. Jana Długosza w Częstochowie. Każdy z zespołów rozegrał dwa spotkania. Mecze odbywały się równocześnie na dwóch boiskach grane do dwóch wygranych setów. Nasza drużyna nie była gościnna i wygrała  swoje mecze po dobrej grze. W tych zawodach reprezentowali uczelnię: Hildebrand Karol, Chałupiński Karol, Kręcichwost Kamil, Dębski Kamil, Marchwiak Kacper, Szmajduch Michał, Thym Michał, Kosian Markus, Oziabło Igor, Kostka Adam. Trenerem prowadzącym zespół był Galiński Witold.

Końcowe wyniki poszczególnych spotkań:

PWSZ Racibórz – UJD Częstochowa 2:0 (25:18, 25:22)

Pol. Śl. Gliwice – ŚUM Katowice 2:1 (27:25, 24:26, 15:11)

ŚUM Katowice – PWSZ Racibórz 0:2 (18:25, 23:25)az

UJD Częstochowa – Pol. Śl. Gliwice 1:2 (26:24, 23:25, 24:26)