Aktualności

AktualnościInstytut Kultury Fizycznej i Zdrowia

Agnieszka Ostrowska w Galerii Sław Uniwersytetu Drury

Agnieszka Ostrowska w Galerii Sław Uniwersytetu Drury

– Jest jedną z najbardziej zdeterminowanych i zdyscyplinowanych osób jakie znam – powiedziała o Agnieszce Ostrowskiej Wai Ting Yu, jedna z pływaczek drużyny uniwesyteckiej Uniwersytetu Drury w Springfield. Znana polska pływaczka i wykładowczyni PWSZ w Raciborzu trafiła do galerii sław amerykańskiego uniwersytetu.

Agnieszka Ostrowska była już weteranką pływania, gdy dołączyła do drużyny uniwersyteckiej w Drury w 2012 roku. Pięciokrotna mistrzyni juniorów i seniorów w Polsce do Springfield poleciała z jedną myślą – by wygrać. I to zrobiła. W krótkim czasie pomogła Uniwersytetowi Drury wygrać tytuł mistrzów kraju w 2013 i 2014 roku, a dodatkowo została trzykrotną mistrzynią kraju.

– Progres, jaki poczyniła w ciągu dwóch lat jest niewyobrażalny dla większości pływaków, w dodatku młodszych. Wydaje mi się, że to właśnie w Agnieszce jest najlepsze. Powiedzieliśmy jej co ma zrobić i ona to po prostu zrobiła. Jest najbardziej opiekuńczą, miłą młodą damą jaką kiedykolwiek poznałem – powiedział Brian Reynolds, naczelny trener pływania w Uniwersytecie Drury.

Ciepło o Agnieszce Ostrowskiej wypowiada się także Marta Stępień, była trenerka. – Zawsze stawiała potrzeby rodziny i przyjaciół przed swymi własnymi. Zachęcała innych pływaków do ciężkiej pracy. Nawet teraz, gdy dzieli nas taka odległość, odbiera moje telefony, by podnieść mnie na duchu, wspomóc dobrym słowem.

W 2013 i 2014 Agnieszka Otrowska poprowadziła Uniwersytet Drury do zdobycia tytułów mistrzowskich w pływaniu. Dodatkowo była trzykrotną indywidualną mistrzynią. Dzięki temu trafiła do galerii sław Uniwersytetu w Drury.

Ostra, bo taki ma pseudonim, na co dzień jest pracownikiem naukowym Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej. Nadal – mierząc wysoko – walczy na pływackich arenach, trenując pod okiem dr. Marcina Kunickiego. Zaliczana jest do najlepszych żabkarek w Polsce i Europie.

W trakcie wizyty w USA, Agnieszka Ostrowska zaprezentowała Uniwersytet Drury dyrektorowi Instytutu Kultury Fizycznej dr. Marcinowi Kunickiemu oraz dr. Błażejowi Sitko – pracownikowi naukowemu IKFiZ.

 

opr. na podst. naszracibórz.pl