Aktualności

AktualnościInstytut Studiów Społecznych

Spotkanie z funkcjonariuszami Straży Granicznej ze Śląskiego Oddziału

IMG_20220408_101751

Spotkanie z funkcjonariuszami Straży Granicznej ze Śląskiego Oddziału

W dniu 8.04.2022 w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej odbyło się spotkanie z funkcjonariuszami Straży Granicznej ze Śląskiego Oddziału tej formacji. Na zaproszenie Koła Naukowego Militarni przybyli Rzecznik prasowy Komendanta Śląskiego Oddziału Straży Granicznej chor. szt. SG Szymon Mościcki oraz mł. chor. SG Dariusz Korzecki przewodnik psa służbowego do wyszukiwania zapachu narkotyków o imieniu Easy.

Studenci zapoznali się ze specyfiką działania Straży Granicznej w świetle zadań ustawowych, a także w kontekście wydarzeń w ostatnich miesiącach na granicy polsko-białoruskiej i granicy polsko-ukraińskiej.

Podczas zajęć odbył się pokaz pracy psa służbowego związany z lokalizacją zapachu narkotyków oraz pokaz posłuszeństwa psa. Dyskusja dotyczyła zarówno szkolenia psów w Straży Granicznej, jak i przekazywania relacji medialnych ze zdarzeń. Dzięki zaangażowaniu funkcjonariuszy studenci mogli poznać zarówno zadania formacji, jak i poznać wyzwania pojawiające się współcześnie, a także dopytać o interesujące ich szczegóły dotyczące wykonywanych obowiązków.