Aktualności

AktualnościInstytut Techniki

Pivexin Technology partnerem PWSZ w Raciborzu

20220630_112200(0)

Pivexin Technology partnerem PWSZ w Raciborzu

Do grona firm współpracujących z Instytutem Techniki dołączył Pivexin Technology. Uroczyste podpisanie umowy między władzami firmy a uczelni odbyło się 30 czerwca.

Długoletnia współpraca

Pivexin Technology to firma specjalizująca się w konstrukcji i wszechstronnym wyposażaniu wielu branż przemysłu, która już od wielu lat współpracuje z Instytutem Techniki na wielu płaszczyznach. Nowa umowa pozwoli na jeszcze lepsze i efektywniejsze wykorzystanie potencjału obydwu podmiotów oraz jeszcze mocniejsze upraktycznienie kierunków.

Dla studentów

W ramach współpracy przewidziano możliwość realizacji projektów m.in. mających na celu podniesienie jakości edukacji, wspieranie działalności badawczej, realizację warsztatów, praktyk i staży zawodowych. Warto dodać, że wśród kadry dydaktycznej Instytutu Techniki znajdują się również pracownicy Pivexin Technology.

Z korzyścią dla pracodawców i absolwentów

Cieszę się, że Instytut Techniki pozyskał takiego partnera jak firmę Pivexin Technology. Dotychczasowe zaangażowanie pokazuje, że współpraca między Instytutem Techniki a firmą Pivexin rozwija się znakomicie. Mam nadzieję, że nowa umowa rozszerzy znacząco jej perspektywy, a owoce będziemy mogli zobaczyć już niedługo w trakcie przeglądu prac inżynierskich – powiedział Rektor dr Paweł Strózik.

– Nasza lokalna uczelnia szczyci się wysokim poziomem nauczania na kierunkach technicznych, a jej absolwenci posiadają wiedzę i umiejętności niezwykle pożądane na rynku pracy. Bez wątpienia można też powiedzieć, że PWSZ w Raciborzu jest prestiżową wizytówką miasta. Z tego względu z dumą wspieramy uczelnię, przyjmując studentów na praktyki, urządzając dla nich warsztaty edukacyjne i zajęcia praktyczne z prawdziwymi technologiami przemysłowymi, czy też dostarczając uczelni sprzęt i urządzenia stosowane na co dzień w przemyśle i produkcji maszyn, a więc w środowisku, w jakim przyjdzie pracować jej absolwentom. – dodał Adrian Slany Prezes Zarządu Pivexin Technology sp. z o.o