AktualnościInstytut Architektury

Studenci Architektury na warsztatach ArchitEKO. Od projektu do realizacji

IMG_20221020_150744

Studenci Architektury na warsztatach ArchitEKO. Od projektu do realizacji

ArchitEKO to cykliczne warsztaty z udziałem studentów kierunku architektura realizowanych na terenie farmy Projektu Wiejskiego Juchowo w woj. zachodniopomorskim. Dzięki otwartości „Juchowa” na nowatorskie metody nauczania burząc klasyczny, schematyczny system edukacji interdyscyplinarnie, poszerzyliśmy horyzonty projektowe i zachęceni przez Fundację z Juchowa włączyliśmy się do współpracy. Jak? Przede wszystkim poprzez udział naszych studentów w praktykach, plenerach, pracach konkursowych po opracowania koncepcji projektowych. Dzięki wymianie doświadczeń poznawana jest nowa metodologia pracy. Studenci pracują pod okiem doświadczonej kadry akademickiej a korekt wspólnie udzielają również praktycy. Daje to niesamowite wsparcie młodym projektantom i przygotowuje do przyszłej pracy w biurze. Do tego pracujemy zawsze na konkretnych, realnych przykładach i lokalnych problemach. ArchitEKO jest rodzajem survival-kitem każdego przyszłego architekta. Tym razem … budowa pieca. Zapraszamy do galerii.