Aktualności

AktualnościInstytut Kultury Fizycznej i Zdrowia

Raciborscy uczniowie szkół średnich poznali MCSM w Raciborzu

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Raciborscy uczniowie szkół średnich poznali MCSM w Raciborzu

Za nami dwa dni warsztatów pierwszej pomocy i pokazów pracy pielęgniarki zorganizowanych dla Zespołu Szkół Ekonomicznych w Raciborzu oraz klasy o profilu medycznym ZSO nr 1 im. Kasprowicza w Raciborzu.

Medyczny świat

Dnia 12.01 i 13.01  perfekcyjnie przygotowani przez swoich wykładowców – Członkowie Koła Naukowego Pielęgniarstwo w Nauce i Praktyce wciągnęli w szpitalny świat rzeszę licealistów. Uczniowie z zainteresowaniem uczestniczyli w profesjonalnie przygotowanych przez Zespół Wykładowców, Techników Symulacji oraz Studentów – inscenizacji będących odwzorowaniem wydarzeń z życia zawodowego pielęgniarki. Mieli możliwość sprawdzenia swoich sił m.in. w metodach udzielania pierwszej pomocy, odbieraniu porodu, gipsowaniu czy operacji usunięcia jelita grubego.

Studiuj z nami

To były dwa dni przepełnione wiedzą, zapałem i niespożytymi siłami w wykonaniu studentów i pracowników kierunku pielęgniarstwo. Mamy nadzieję, że z częścią licealnych gości Monoprofilowego Centrum Symulacji Medycznej w Raciborzu spotkamy się w październiku w trakcie nowego roku akademickiego.