Aktualności

AktualnościAZSInstytut Kultury Fizycznej i Zdrowia

Drużyna męska KU AZS ANS Racibórz w Futsalu na podium! Mamy brąz!

image1

Drużyna męska KU AZS ANS Racibórz w Futsalu na podium! Mamy brąz!

Ogromny sukces Zawodników reprezentujących naszą Uczelnię w rozgrywkach Ekstraklasy Akademickich Mistrzostw Śląska w Futsalu! Po trzech turniejach ostatecznie uplasowali się na najniższym stopniu podium odbierając pamiątkowe medale i puchar. 

Udane rozgrywki

W trakcie całych rozgrywek drużyna prowadzona przez trenera Andrzej Samołyka rywalizowała z zespołami UE Katowice, PŚ Gliwice, ŚUM Katowice, UŚ Katowice, Akademia WSB oraz UJD Częstochowa. Był to pierwszy sezon rozgrywany w najwyższej lidze futsalu w AMŚ, po uzyskanym w poprzednim roku awansie z I ligi. Cała drużyna spisał się świetnie zwyciężając trzy spotkania, jedno remisując i w dwóch schodząc z parkietu pokonana:

  • ANS Racibórz – PŚ Gliwice 2:0
  • UJD Częstochowa – ANS Racibórz 5:2 
  • ANS Racibórz – Akademia WSB 3:2
  • UŚ Katowice – ANS Racibórz 4:0
  • UE Katowice – ANS Racibórz 4:4
  • ANS Racibórz – ŚUM Katowice 8:5

W rozgrywkach reprezentowali naszą Uczelnię: Michał Rycka, Tomasz Kabut, Adrian Czuliński, Adam Wróbel, Filip Franiczek, Kamil Koczor, Szymon Kalisz, Kacper Kowalczyk, Adrian Kuczera, Patryk Goły, Adam Jachim, Kacper Watman oraz Nataniel Wybraniec.​

W oczekiwaniu na turniej

Ostatecznie z 10 punktami zajmujemy 3 miejsce i uzyskujemy awans do Turnieju Półfinałowego D Akademickich Mistrzostw Polski, który odbędzie się w dniach 9-12 w Legnicy – organizatorem zawodów jest Collegium Witelona Uczelnia Państwowa. Brawo dla wszystkich Zawodników za zajęcie 3-go miejsca w AMŚ i liczymy na równie udane starty w AMP!