Aktualności

AktualnościInstytut Techniki

EMT Systems partnerem Instytutu Techniki w Raciborzu

IMG_4497

<strong>EMT Systems partnerem Instytutu Techniki w Raciborzu</strong>

Dynamiczny rozwój kierunków Automatyka i Robotyka oraz Zarządzanie i inżynieria produkcji w Akademii Nauk Stosowanych w Raciborzu. Instytut Techniki rozpoczyna współpracę z renomowaną firmą szkoleniową EMT-Systems sp. z o.o.

Nowa współpraca

Efektem podpisanego porozumienia będzie możliwość korzystania przez studentów z najbardziej kompleksowego ośrodka szkoleń technicznych w Polsce. W jego skład wchodzi 40 nowoczesnych, bogato wyposażonych sal szkoleniowych i laboratoriów. Zajęcia prowadzą w nim wyselekcjonowani trenerzy z doświadczeniem w przemyśle. Centrum posiada unikalne stanowiska szkoleniowe zbudowane z komponentów przemysłowych.

Początek partnerstwa

Firma EMT-Systems sp. z o.o. objęła patronatem „Przegląd projektów inżynierskich 2022”, gdzie pretendenci do tytułu inżynieria prezentowali swoje prace (więcej o przeglądzie: link). To właśnie w trakcie jego trwania, 2 lutego 2022 doszło do podpisania umowy. Firmę EMT-Systems sp. z o.o. reprezentował Dyrektor ds. Planowania, Organizacji i Rozwoju Produktu Wiceprezes Zarządu Piotr Podgórski, uczelnię natomiast rektor, dr Paweł Strózik, prorektor do spraw organizacji, dr inż. Tomasz Czyszpak, prorektor do spraw studentów, dr Beata Fedyn i dyrektor Instytutu Techniki, dr inż. Małgorzata Kuchta.

– Doceniam fakt pozyskania tak znaczącego partnera jak firma EMT-Systems sp. z o.o. dla Instytutu Techniki. Cieszę się, że porozumienie rozwija się od początku, czego dowodem jest patronat EMT-Systems sp. z o.o. nad naszym corocznym przeglądem. Wieloletnie doświadczenie i współpraca centrum szkoleniowego z najważniejszymi przedsiębiorstwami w kraju i za granicą, przybliża studentów i kadrę do jeszcze wyższego poziomu rozwoju – powiedział dr Paweł Strózik Rektor Akademii Nauk Stosowanych w Raciborzu.

-Cieszymy się  na współpracę z Instytutem Techniki w Akademii Nauk Stosowanych w Raciborzu. Mam nadzieję, że przyczyni się ona do rozwoju studentów. EMT-Systems sp. z o.o. oferuje unikalne możliwości szkoleniowe, które mogą przynieść widoczne korzyści dla uczestników – dodał Piotr Podgórski – Dyrektor ds. Planowania, Organizacji i Rozwoju Produktu Wiceprezes Zarządu EMT-Systems sp. z o.o.

Wieloletnie doświadczenie

EMT-Systems sp. z o.o. z Gliwic od wielu lat jest cenionym w kraju centrum szkoleń inżynierskich. Do tej pory z usług firmy skorzystały takie firmy m.in. ja BASF, Coca-Cola, Amazon, Volvo, LG, Toyota, Eaton, Philips, Samsung czy Electrolux. W ofercie EMT-Systems sp.z o.o. znajdują się wielokrotnie nagradzane programy szkoleniowe. Dzięki profesjonalnym studiom webinarowym EMT-Systems prowadzi także interaktywne szkolenia on-line na żywo, ze zdalnym dostępem do oprogramowania i sprzętu.