Aktualności

AktualnościInstytut Architektury

Konkurs architektoniczny Saint Gobain Design Awards 2023 rozstrzygnięty!

photo by Iwona Dziuk

Konkurs architektoniczny Saint Gobain Design Awards 2023 rozstrzygnięty!

23 maja w Warszawie ogłoszono wyniki konkursu architektonicznego za najlepsze realizacje w Polsce w kilku kategoriach: otwarte wnętrza, przestrzeń funkcjonalności, harmonia z otoczeniem oraz fascynacja bryłą.  W pierwszej edycji tego konkursu laureatką w 2 z 4 kategorii została architekt Marlena Wolnik wykładowca w Instytucie Architektury Akademii Nauk Stosowanych w Raciborzu. W kategorii „fascynacja bryłą” nagrodzona za obiekt siedziby zagłębiowski Izby Gospodarczej w Dąbrowie Górniczej,  a drugą zwycięską realizacją była powstała we współpracy z pracownią (Jojko Nawrocki Architekci) inwestycja „dom pod lasem W Rybniku” nagrodzony w kategorii „przestrzeń funkcjonalności”.

Wszystkie projekty oceniało szacowne jury, na czele którego stanęła architekt Agnieszka Kalinowska Sołtys (z pracowni APA Wojciechowski Architekci) obecny prezes zarządu głównego SARP Stowarzyszenia Architektów Polskich.

Nagrodzone realizacje zostały wyróżnione spośród ponad 200 zgłoszonych do konkursu obiektów. To ogromne wyróżnienie!

Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów poniżej fotorelacja z ogłoszenia wyników i wręczenia nagród