Aktualności

Aktualności

Juwenalia Raciborskie 2023

_FUS9113

Juwenalia Raciborskie 2023

Klucze do bram miasta w rękach studentów były symbolem rozpoczęcia tegorocznych Juwenaliów raciborskich na bulwarach. Po długiej przerwie spowodowanej pandemią COVID-19, studenci mieli okazję wreszcie świętować i cieszyć się atmosferą tego wyjątkowego wydarzenia.

Oficjalne otwarcie Juwenaliów odbyło się o godzinie 17:00 i zgromadziło liczne grono ważnych gości, w tym przedstawicieli władz uczelni i miasta. Wśród nich znaleźli się rektor, dr Paweł Strózik, oraz prorektorzy, którzy z dumą witali obecnych na tym wyjątkowym wydarzeniu. Nie zabrakło także udziału prezydenta Dariusza Polowego i wiceprezydenta Dawida Wacławczyka, którzy wyrazili swoje wsparcie dla inicjatyw studenckich.

W momencie symbolicznego przekazania kluczy do bram Raciborza, żacy otrzymali honorowe prawo wstępu do miasta. Klucze, oczywiście, miały zostać zwrócone po zakończeniu Juwenaliów, ale były to dla studentów nie tylko przedmioty metalowe, lecz również znak przynależności do społeczności akademickiej. W ramach wyjątkowego powitania, wiceprezydent Dawid Wacławczyk obdarował studentów beczką pełną darmowego piwa, które można było otrzymać na podstawie ważnej legitymacji studenckiej.

Po uroczystych przemówieniach i oficjalnym rozpoczęciu, radość rozlała się po całym terenie Juwenaliów. Studenci, pełni energii i entuzjazmu, włączyli się w różnorodne atrakcje i rozrywki. Impreza trwała aż do późnych godzin nocnych, dając uczestnikom mnóstwo czasu na wspólne tańce, rozmowy i dobrą zabawę.

Na głównej scenie zaprezentowały się również zespoły muzyczne, które dostarczyły niezapomnianej rozrywki. Publiczność miała okazję delektować się występami takich artystów jak The Zebers, Heart&Rest, D2O i FURRIER. Każdy zespół wniósł własny unikalny styl muzyczny, tworząc niepowtarzalną atmosferę i zapewniając niezwykłe doznania dźwiękowe dla wszystkich obecnych.

Juwenalia raciborskie na bulwarach ożywiły miasto i dając możliwość studentom i mieszkańcom wspólnego świętowania. Impreza ta nie tylko przypomniała o duchu jedności i radości, lecz również przyczyniła się do wzmacniania więzi społeczności akademickiej i lokalnej społeczności.